5-aastane laps lõhkus kogemata kunstiteose, mille eest vanemad peavad tasuma 132 000 dollarit

5-aastane laps lõhkus kogemata kunstiteose, mille eest vanemad peavad tasuma 132 000 dollarit

18. Jun 2018, 17:09 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto on illustratiivne.


USA-s Kansases Overland Parkis lõhkus viieaastane poiss kogemata kohalikus kultuurikeskuses väljanäitusel olnud kunstiteose, mille eest ta vanemad peavad nüüd tasuma 132 000 dollarit, vahendab Postimees.

Tomahawk Ridge Community Centeri turvakaamera videos on näha, kuidas poiss turnib "Aphrodite di Kansas City" nimelisel klaaskujul ning kuju kukub ümber.

Paar päeva pärast juhtumit said poisi vanemad kindlustusfirmalt kahjunõude suurusega 132 000 dollarit (152 000 eurot), kuna kuju ei ole enam taastatav. "Vanematena olete vastutavad oma väikelapse eest. Kuna te ei teinud seda, siis tegemist oli hoolimatusega," seisis kirjas. Teose autori Bill Lyonsi teatel kulus tal selle tegemiseks kaks aastat. "Selle taastamine ei ole minu võimuses ja ma ei tahagi seda teha," teatas kunstnik.

Poisi ema sõnul hoidsid nad oma lapsel pidevalt silma peal. Hetkel, kui poeg kuju juurde läks, olid tema vanemad jätmas hüvasti pruutpaariga, kelle pulmapeol nad kultuurikeskuses viibisidki. Ema sõnul ei tohiks üheski avalikus kohas, kuhu on oodatud ka lapsed, olla sellist õrna ja kinnitamata kunstiteost, mis kogemata ümber kukkuda võib.

Vaata videot:

 

Mida Sina arvad - kas kahjunõue on õigustatud või mitte?