Riigikogu koguneb perehüvitiste seaduse probleemi lahendamiseks 28. detsembril

Riigikogu koguneb perehüvitiste seaduse probleemi lahendamiseks 28. detsembril

23. Dec 2022, 12:58 Emmede Klubi Emmede Klubi

Riigikogu juhatus kutsub kokku täiendavad istungid 28. detsembriks, et võtta muudetud kujul vastu presidendi poolt välja kuulutamata jäetud perehüvitiste seadus

Kuidas seadust täpselt muudetakse, et presidendi poolt viidatud probleemid lahendada, ei ole veel teada.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Lauri Läänemets ütles ERR-ile, et sotsid tegid ettepaneku lisaks presidendi poolt viidatud probleemsete lausete seadusest eemaldamisele ja seletuskirja lisamisele ka kogu süsteemi muutmiseks.

"Selle sama summa raames on võimalik süsteem ümber teha niimoodi, et kõigi laste toetus kahekordistub. See tähendaks, et esimese ja teise lapse toetus suureneb ja ka kolmanda, neljanda ja viienda lapse toetus suureneb umbes 140 euro võrra," lausus Läänemets. Teised erakonnad ei pruugi sotsidega muidugi nõustuda.

ERR vahendab, et suure tõenäosusega hakkaks seadus kehtima jaanuaris, aga uued määrad hakkaksid ilmselt kehtima alates veebruarist ja kevadel tehtaks jaanuari osas tasaarveldus.

Savoy Savoy 30. May 2023, 09:46

Hüved on tõesti olulised, kuid ma püüan ise raha teenida ja olla rahaliselt võimalikult sõltumatu. Nüüd on mul täiendav online sissetulek – spordiennustused. Ma ei ole neis tugev ja tänu sellele kasutan portaali ggbet https://ggbbbet.net/en/ - viin sinna infot, et mu panused oleksid täpsemad ja tulusamad.