Postimees: Vaktsiinivastaste „sõltumatu“ uuring on pettus

Postimees: Vaktsiinivastaste „sõltumatu“ uuring on pettus

27. Mar 2019, 13:17 Emmede Klubi Emmede Klubi

Esmaspäeval kirjutasime vaktsiinivastaste tellitud kuuikvaktsiini keemilise koostise uuringust, mille tulemusi esitati kui ohtlikke leide, kuigi tegelikult Ravimiameti hinnangul vaktsiinist midagi ootamatut või ohtlikku ei leitud. Täna kirjutab Postimees, et lubatud sõltumatu uuring on paraku ka pettus. 

Facebookis infot vahendav Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühing lubas tellida annetajate raha eest sõltumatus akrediteeritud laboris tehtud uuringu. Uuring tehtud, anti Facebookis teada, et uuringu viis läbi akrediteeritud labor Nanodiagnostics srl.

Itaalia akrediteerimiskeskus L’Ente Italiano di Accreditamento kinnitas Postimehele, et Nanodiagnostics srl ei ole akrediteeritud labor. Samuti on kinnitas Bologna Ülikool, et uuringu lõppjärelduste autoril Antonietta Gattil ei ole doktorikraadi biomeditsiini tehnoloogias, nagu ta ise väidab. Uuringu autorid Antonietta Gatti ja Stefano Montanari ei ole sõltumatud teadlased, vaid Itaalias tuntud vaktsineerimisvastase liikumise esindajad.

Uuringu raport püüab jätta muljet, nagu oleks vaktsiinist leitud nanoosakesed ja anorgaanilised ained midagi halba. Ravimiamet on selgitanud, et tegelikult sisaldas vaktsiin aineid, mida pidigi sisaldama (koostisosad infolehelt) või mille sisaldust oli oodata (kokkupuutest pakkematerjaliga). Neid aineid sisaldavad ka teised ravimid, toit mida sööme, vesi mida joome. Väide, et need ained ei eritu organismist, on vale.