VIDEO: Pelgulinna Sünnitusmaja tutvustus

18. May 2014, 23:56 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kas sa oled enda jaoks juba välja valinud koha, kuhu sa sünnitama lähed? Oled sa selle sünnitusmajaga ka lähemalt tutvumas käinud? Kohe räägime Pelgulinna Sünnitusmajast.

Kui sa sünnitama tuled, saad endale isikliku sünnitustoa, kus sa viibid kogu sünnituse aja ja paar tundi peale. Seejärel lähed sünnitusjärgsesse osakonda, kus on erinevaid palateid.
Kogu tegevus toimub sünnituse ajal sünnitustoas, kus on olemas ka erinevaid abivahendeid.
Abivahenditest on olemas näiteks tugiraam, pall, erinevad padjad, hernekott, järi ja vann.Kindlasti tasuks neid proovida, et leida enda jaoks just see kõige sobivam asend, kuidas end tuhude ajal mõnusalt ja mugavalt tunda.

Haiglasse tulles võta kindlasti kaasa rasedakaart ja isikut tõendav dokument. Need on kõige olulisemad haiglasse saabumisel.
Enda jaoks võiksid kaasa võtta vahetusjalanõud. Kes soovib, võib sünnitusel ja sünnitusjärgsel ajal enda riideid kanda, aga haigla poolt on olemas öösärk ja hommikumantel. Arvestada tuleb sellega, et sünnituse ajal kipuvad riided määrduma. Naine võiks kaasa võtta enda hügieenitarbed. Väiksed rätikud saab kohapealt, aga saunalina tuleks endal kaasa võtta.
Eelkõige isa jaoks võiks sünnitusele veidi süüa kaasa võtta. Filtreeritud vett saab sünnitusosakonnas ämmaemandate postist.
Kui soovid tita sündi jäädvustada, on hea mõte fotoaparaat kaasa võtta. Nende jaoks, kes soovivad sünnituse ajal muusikat, on olemas raadio ja CD-mängija.
Sünnitusjärgseks ajaks varuge võimalikult hästi imavad ning hingavad sidemed, sünnitusjärgsed aluspüksid ja imetamisrinnahoidja. Võid kaasa võtta ka mõne raamatu, mida rahulikel hetkedel lugeda. Palatites on olemas wifi. Teadmiseks kõigile tulevastele sünnitajatele - Pelgulinna sünnitusmajas on olemas Pesamuna pood, kust saab vajaminevat ka jooksvalt juurde osta. Kohapeal on olemas vahetusriided beebile. Mähkmed beebile ja hügieenisidemed emale on esimesteks päevadeks samuti haigla poolt.

Külastajaid oodatakse sünnitusmajja tööpäevadel kell 14-19 ja 12.-9. Enne seda aega toimuvad ämmaemandate, lastearstide ja -õdede visiidid.

Peale sünnitust on pakkuda kolme erinevat tüüpi palateid. Olemas on üldpalat, mille eest maksma ei pea ja kus on koos kaks kuni kolm naist.
Lisaks on olemas ka tasulised palatid. On ema ja lapse tuba, kus ka isa saab päevasel ajal ema juures olla. Ja on olemas ka peretoad, kus isa saab terve aeg ema ja lapse juures olla ja haigla poolt süüa. Enamikes tasulistes tubades on olemas ka duššid ja wc. Ainult mõnes toas tuleb koridori peal ühist dušširuumi kasutada.

Kui kaua peale sünnitust haiglas ollakse, on väga erinev. Kui naine on varasema sünnituskogemusega, ema ja lapsega on kõik korras, võib ta juba järgmisel päeval koju minna. Üldiselt soovitatakse naistel vähemalt üks öö haiglas veeta. Esimese beebi puhul kaks ööd.
Ämmaemand peab olema kindel, et sa saad hästi toitmisega hakkama ja sul on endal hea olla ning tita tunneb ennast hästi.

Saime nüüd koos Pelgulinna Sünnitusmajaga tuttavaks. On ju julgem tunne? Järgmine kord juba vaatame, kuidas Ida Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku Sünnitusmajas asjad käivad.

Greetel Lee

18. Oct 2013, 00:47

Fantastiline.

Greetel EmmedeKlubi.ee Greetel EmmedeKlubi.ee 17. Oct 2013, 23:23

Kindlasti! 😀

17. Oct 2013, 14:41

Piiluge siis juba Tartu Maarjamõis naistekliinikut ka.