Vesisünnituse eelised

Vesisünnituse eelised

25. Apr 2013, 09:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Selgub, et lisaks vees sünnitamise puhul lapse pehmemale ja õrnale sünnile siia maailma on veelgi eeliseid, miks rasedad otsustavad üha rohkem vesisünnituse kasuks. Meiega konsulteerib ämmaemand Inese Kampusa.

Millised on vesisünnituse eelised?

Lõõgastumine

Veel on sünnituse ajal lõõgastav, soojust ja tuge pakkuv mõju. Vesi aitab emaka kokkutõmmete valu leevendada, mis omakorda muudab sünnituse emale ja beebile vähem stressirohkeks.

Kui sünnitaja on lõdvestunud, aitab see tal rahulikumalt hingata, mis omakorda vähendab tõenäosust, et naine hingab pinnapealselt ja lühidalt - see teeb kokkutõmbed tugevamaks ja valusamaks.

Privaatsus ja kontroll

 Kui naine on sünnituse ajal vees, on ta omas maailmas ja saab sünnitada puutumatult. Eriti suur positiivne mõju on sellel juhul, kui tuba ei ole hämar ja vaikne. See aitab rasedal omada rohkem kontrolli oma keha üle.

Valgus

On teada, et vesi paneb sünnitajat ennast mugaval tundma - ta saab ennast seal sättida nii, et tal oleks võimalikult mugav. Kõige tõenäolisemalt on sünnitaja vannis poosis, mis aitab lapsel paremini läbi sünnitusteede liikuda - emad tunnevad intuitiivselt, et see on lapsele parim.

Nõuanne: Hoia põlved vannis madalamal kui seda on puusad.

Valu

Kui sünnitaja on soojas vees, aitab see kokkutõmmete ajal tuntavalt valuaistingut vähendada. See annab sama efekti, kui menstruatsiooni ajal esineva seljavalu või kõhuvalu puhul vanni minnes. Vann leevendab küll valu, aga kui sa tahad teisi valuvaigisteid, näiteks epiduraali, pead Sa siiski vannist välja tulema.

Toetus sünnituse ajal

Selleks, et naine saaks vannis sünnitada, peab kõigepealt ämmaemandalt nõusoleku saama. Need reeglid on loodud selleks, et garanteerida, et sünnitus edukalt kulgeks.

Hea sünnituskogemus

Ämmaemand ütleb, et sünnituskogemus vees ja "kuival maal" võib olla väga erinev. Vees on tihti see kogemus positiivsem ( laps saab jääda ema sülle, ema saab lapse ise oma kätele vastu võtta jne)

Millised on vees sünnitamise kasutegurid?

Raskusjõud 

Kui naine on ennast vannis mugavalt sisse seadnud, on tal sünnitamine mugavam - vesi ümbritseb keha ja naine saab vanniöört lisa toetuspunktina kasutada.

Vees olemine teeb ka gravitatsiooni pehmemaks - kui naine on asendis, mis aitab lapsel läbi sünnituskanalite liikuda, toimib ka vees gravitatsioon sünnitustegevust soodustavalt, aga naine ei tunne seda nii teravana ja valulikuna, kui see vannist väljas oleks.

Beebi pehme sünd siia maailma

Vesisünnituse pooldajad usuvad, et vette sünd on beebile vähem traumaatiline, sest laps on ka kõhus 9 kuud vees olnud ja ta tuleb siia ilma tuttavasse keskkonda. See sarnasus aitab sünnikogemuse teha lapsele harmoonilisemaks ja rahulikumaks.

Positiivne kogemus

Naistel, kes on vees sünnitanud, on positiivne kogemus sünnitusest ja nad usuvad, et vesi on aidanud paremini beebit välja pressida.


Emmede Klubi