Uuring: Iiveldus raseduse alguses on tõepoolest hea näitaja!

Uuring: Iiveldus raseduse alguses on tõepoolest hea näitaja!

13. Dec 2017, 10:30 Emmede Klubi Emmede Klubi

Umbes neli naist viiest kannatavad raseduse esimese 12 nädala jooksul iivelduse all. Ligi pooled neist naistest ka oksendavad. Miks iiveldus tekib, ei teata veel päris täpselt. Küll aga on ammu täheldatud, et iivelduse esinemine suurendab terve raseduse tõenäosust. Nüüd ongi teadlased selle seose kinnitanud - iiveldust on hea näitaja, sest seda põhjustab terveks raseduseks vajalik hormoon.

Readingi ülikooli uurijad leidsid, et iiveldust tekitab hormoon nimega endokiniin, mille ülesanne on raseduse ajal tagada platsentas hea verevarustus, et hapnik ja toitained jõuaksid edukalt lapseni. Seega soovitavad uurijad vältida iiveldust pärssivate ravimite kasutamist, väljaarvatud äärmisel vajadusel. 

Vaid vahel harva läheb oksendamine aga liiale ning naisel kujuneb välja seisund nimega hyperemesis gravidarum. Naine vajab haiglaravi, veenisisest vedelikku ja toitmist, sest ta ei suuda midagi süüa ega juua ning oksendab pidevalt. Tuntud inimestest kannatab hyperemesis gravidarumi all Cambridge hertsoginna Kate Middleton.

(Allikas: Daily Mail)

 

Kas Sinul iiveldas raseduse ajal? Kui pikalt?