Teatud kosmeetikatooted ja plastmassesemed suurendavad nurisünnituse riski!

Teatud kosmeetikatooted ja plastmassesemed suurendavad nurisünnituse riski!

18. Sep 2015, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Oled kuulnud, et raseduse ajal ei tohiks plastanumates toitu mikrolaineahjus soojendada, sest eralduvad rasedusele kahjulikud ühendid - ftalaadid? Paljud ei ole sellest üldse kuulnud või peavad juttu lihtsalt linnalegendiks. Paraku kinnitas Hiina teadlaste uuring, et tegemist ei ole legendi vaid karmi tõega, edastab Fitpregnancy.

Teadlased võrdlesid ftalaatide nimelise aine sisaldust raseduse lõpuni kandnud naiste uriinis ftalaadisisaldusega nende naiste uriinis, kes on lapse raseduse ajal kaotanud. Leiti, et nurisünnituse läbi teinud naiste kehas oli rohkem ftalaate.

Sarnaste tulemusteni on jõudnud ka varasemad uuringud: naistel, kes töötavad kõrge ftalaatide sisaldusega tehastes, on nurisünnituse oht suurem.

Ei saa küll öelda, et kokkupuude ftalaatidega otseselt põhjustaks nurisünnitust, kuid saab öelda, et ftalaadid ja nurisünnitus on omavahel seotud ning kokkupuude ftalaatidega suurendab nurisünnituse riski.

Kuid mis need ftalaadid on ja kuidas nad naise organismi jõuavad?

Ftalaate kasutatakse plastiku valmistamisel, et plastik oleks painduvam ja murduks raskemini. Sellist plasikut kasutatakse tavapäraselt toidu pakendamiseks.

Lisaks võib ftalaate esineda mõningates värvides, põrandakatetes, vaipades, tapeetides, toiduainetetööstuses kasutatavates pestitsiidides, kehalosjoonides jms geeljates kehahooldustoodetes, šampoonides.. Ilmselt just ftalaatide sisalduse tõttu erinevates kehahooldustoodetes on naiste keha ftalaadisisaldus üldiselt suurem kui meeste - naised kasutavad kõikvõimalikke kehahoodlustooteid rohkem.

Samas ei ole ftalaadisisaldus ei plastmassesemetele ega kehahooldustoodetele tihti märgitud!

Kuni me ftalaatide ja nende mõju kohta inimkehale, eriti raseduse ajal, rohkem ei tea, soovitavad Hiina teadlased kasvõi igaks juhuks rasedail naistel hoiduda kõigist kehahooldustoodetest, mille koostisosade nimekirja on märgitud fragrance või parfum, eelistada plastmassesemeid mille pakendeile on lisatud märge "ftalaatide vaba", kasutada rohkem ja soojendada toitu keraamilistes, klaasist ja roostevabast terasest anumatest ning osta orgaaniliselt kasvatatud toitu (nt ökomärgisega). Kokku puutume me ftalaatidega niikuinii, kuid mida väiksemaks koguses, seda parem.

(Allikas: www.fitpregnancy.com) 

 

Kas jälgisid raseduse ajal tavapärasest hoolsamalt mida oma kehale määrid ja sisse sööd? Milliseid aineid oled üritanud vältida?

24. Sep 2015, 10:01

Keha koorin kohvipaksu või kaerajahuga, mille vedeldamiseks kasutan oliivõli või mett. Pärast pole enam midagi vaja peale määrida. Näkku ning kandadele panen natuke kreemi. Üldiselt on see kõik ning muud vajadust pole.

19. Sep 2015, 09:12

Mina raseduse ajal peaaaegu üödse ei kasutanud kosmeetikat, kuna lihtsalt nahk ei võtnud omaks.