Suur uuring kinnitab, et difteeria, teetanuse ja läkaköha vaktsiinil pole autismiga mingit pistmist

Suur uuring kinnitab, et difteeria, teetanuse ja läkaköha vaktsiinil pole autismiga mingit pistmist

21. Aug 2018, 17:12 Emmede Klubi Emmede Klubi

Enam kui 81 000 USA lapse terviseandmeid analüüsinud uuringus ei leitud raseduse ajal difteeria, teetanuse ja läkaköha vastu vaktsineeritud emade lastel mitte mingit kõrgenenud autismispektri häire tekkeriski.

Teadusajakirjas Pediatrics avaldatud uuringus vaadeldi California osariigis asuvates Kaiseri haiglates 2011–2014 aastail sündinud lapsi. Uuriti, kui paljudel raseduse ajal teetanuse, difteeria ja läkaköha vaktsiini saanud ja mittesaanud emade lastel diagnoositi hiljem autismispektrumi häire.

Leiti, et raseduse ajal vaktsineeritud emade laste seast said hiljem diagnoosi 1,5 protsenti ja vaktsineerimata laste seast 1,8 protsenti. Sellest tegid uurijad järelduse, et antud vaktsiin ja autismi teke pole omavahel seotud.

Raseduse ajal saadav difteeria, teetanuse ja läkaköha vaktsiin kaitseb nende haiguste vastu nii ema kui ka beebit.

Loomulikult on hirmuäratav mõelda, et kuna me ei tea, mis autismi täpselt põhjustab, siis ei oska me oma lapsi selle probleemi eest ka kaitsta. Kõik senini läbi viidud teadustööd on siiski kinnitanud, et vaktsiinide vältimine pole lahendus, sest vaktsiinid tõesti ei ole autismi tekkega seotud, kirjutab teadusuudiste portaal IFL Science.'

 

Kas Sinu pereliikmed on difteeria, teetanuse ja läkaköha vastu vaktsineeritud?