Kas sünnituse ettevalmistuskursused garanteerivad valutu sünnituse? Tõenäoliselt mitte. Samas, tänu nendele kursustele on sünnitus tõenäoliselt kergem. Sa tead, milliseid tehnikaid kasutada, kuidas hingata ja mõista, mis sünnitusel toimub. Nõu annab ämmaemand Liene Ceriņa.
Enamik naisi tunneb sünnitustähtaja lähenedes veidi hirmu. See on loomulik kui sünnituse ajal võib see hirm süveneda.
Näiteks, kui sa oled üks nendest paljudest inimestest, kes kardab hambaarsti - ka kõige lihtsam hammaste kontroll võib eelnevalt surmahirmu tekitada. Mida lähemale arstiaeg jõuab, seda suuremaks hirm läheb. Arstitoolil hoiad sa oma õlgu ja käsi krampis ja selle tulemusel võib lõpuks lausa pea valutama hakata. Kõik see on põhjustatud lihtlabase hirmu pärast. Hirm tekitab pinget ja võib isegi valu suurendada.
Dr. Diks Rids kirjutas sellest juba rohkem kui 50 aastat tagasi. Selleks, et sünnitus nii valus ei oleks, pumbati naine valuvaigisteid nii täis, et ta pärast isegi oma sünnitust ei mäletanud.
Arst oli selle pärast mures - sünnitus on ju siiski loomulik protsess. Miks see nii valus on, kui samas teised loomulikud protsessid nagu söömine ja hingamine seda ei ole? Tema uskus, et hirm tekitab ajus ja lihastes pinget ja takistab hapnikku juurdepääsu emakasse. See ei põhjusta mitte ainult lihaspinget ja valu, vaid ka väsimust.
Nüüdseks on see teaduslikult tõestatud - hirm põhjustab pinget ja pinge omakorda suurendab valu. Uuringud on näidanud, et pinge ja hirm põhjustavad naise kehas keemilisi muutusi ja aeglustavad naise sünnitusprotsessi ja hapniku juurdepääsu lapseni. Seetõttu ongi sünnituse ettevalmistuskursused nii olulised - naised karvadavad sünnitust vähem!
Emmede Klubi