Sünnituseks ettevalmistumine aitab seda protsessi lihtsustada

Sünnituseks ettevalmistumine aitab seda protsessi lihtsustada

03. Oct 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kas sünnituse ettevalmistuskursused garanteerivad valutu sünnituse? Tõenäoliselt mitte. Samas, tänu nendele kursustele on sünnitus tõenäoliselt kergem. Sa tead, milliseid tehnikaid kasutada, kuidas hingata ja mõista, mis sünnitusel toimub.  Nõu annab ämmaemand  Liene Ceriņa.

Enamik naisi tunneb sünnitustähtaja lähenedes veidi hirmu. See on loomulik kui sünnituse ajal võib see hirm süveneda. 

Näiteks, kui sa oled üks nendest paljudest inimestest, kes kardab hambaarsti - ka kõige lihtsam hammaste kontroll võib eelnevalt surmahirmu tekitada. Mida lähemale arstiaeg jõuab, seda suuremaks hirm läheb. Arstitoolil hoiad sa oma õlgu ja käsi krampis ja selle tulemusel võib lõpuks lausa pea valutama hakata. Kõik see on põhjustatud lihtlabase hirmu pärast. Hirm tekitab pinget ja võib isegi valu suurendada.

Dr. Diks Rids kirjutas sellest juba rohkem kui 50 aastat tagasi. Selleks, et sünnitus nii valus ei oleks, pumbati naine valuvaigisteid nii täis, et ta pärast isegi oma sünnitust ei mäletanud. 

Arst oli selle pärast mures - sünnitus on ju siiski loomulik protsess. Miks see nii valus on, kui samas teised loomulikud protsessid nagu söömine ja hingamine seda ei ole? Tema uskus, et hirm tekitab ajus ja lihastes pinget ja takistab hapnikku juurdepääsu emakasse. See ei põhjusta mitte ainult lihaspinget ja valu, vaid ka väsimust. 

Nüüdseks on see teaduslikult tõestatud - hirm põhjustab pinget ja pinge omakorda suurendab valu. Uuringud on näidanud, et pinge ja hirm põhjustavad naise kehas keemilisi muutusi ja aeglustavad naise sünnitusprotsessi ja hapniku juurdepääsu lapseni. Seetõttu ongi sünnituse ettevalmistuskursused nii olulised - naised karvadavad sünnitust vähem!

Emmede Klubi

03. Oct 2014, 07:46

Mina ei osanud midagi algul karta. Pigem tekitasid valu kartuse teiste jutud nende sünnitustest. Hirmutab ju ikka ära, kui keegi on 2päeva sünnitusvaludes .

Sünnitama läksingi suhteliselt suure hirmuga. Mingi hetk kui olin protsessi nii süvenenud, sain aru , et asi polegi nii hull. Ma leidsin endale mugavad asendid ja rahuliku hingamis rütmi, mis aitasid mind hästi lõdvestada ning sünnitus möödus kiiresti ja suhteliselt valutult.

Enam ma niimoodi ette ei mõtle !😀

17. Oct 2013, 16:26

Päris raseduse alguses olin vägagi hirmul,just see valu tekkitas suurt hirmu. Kuid nüüdseks olen nii palju edasi arenenud,et mul puudub igasugune hirm sünnituse ees.Tean,et sünnitus saab alguse mu peast.Kui mu keha ja vaim teevad käsikäes koostööd,ma ei karda,pole pinges ja hingan õigesti siis on mul pool võitu juba käes ja on lapsel ka kergem sündida.Asja tuleb võtta kainemõistuse ja hirmuvabalt.