Saksamaal uuritakse, miks on ühes haiglas viimase kolme kuu jooksul sündinud mitu beebit sama haruldase väärarenguga

Saksamaal uuritakse, miks on ühes haiglas viimase kolme kuu jooksul sündinud mitu beebit sama haruldase väärarenguga

19. Sep 2019, 08:59 Emmede Klubi Emmede Klubi

Saksamaa terviseametnikud uurivad, miks on viimase nelja kuu jooksul ühes ja samas Saksamaa haiglas sündinud kolm haruldase arenguhäirega beebit. 

2019. aasta juuni ja septembri vahel sündis Bueri St. Mary haiglas kolm last, kelle üks käsi on deformeerunud, pole lõplikult välja arenenud. Kõiki kolme ema jälgiti raseduse ajal teistes asutustes. 

Arstidel ei ole praegusel hetkel aimugi, mis võis väärarengud põhjustada. Perekonnad ei ole sarnase etnilise, kultuurilise ega sotsiaalse taustaga. Neid ühendab vaid asjaolu, et nad kõik elavad ühes ja samas piirkonnas ning lapsed sündisid ühes haiglas.

"Me ei ole selliseid väärarenguid palju aastaid näinud. Siiski võivad ka praegused juhtumid olla kokkusattumus," teatas haigla.

Üks Saksamaa ämmaemand on kohalikule ajalehele Süddeutsche Zeitung kommenteerinud, et kokku on sarnaseid juhtumeid viimase aasta jooksul riigis olnud vähemalt 30. 

Seesugust väärarengut võivad põhjustada mitmed infektsioonid ja toksiinid, mis kahjustavad loote arengut, eriti kokkupuutel esimese kahe raseduskuu jooksul. 

(Allikas: IFL Science)