Arvestada tuleks sellega, et ravimtaimed on ka ravimid ja nende kasutamisel raseduse ajal võivad olla ettearvamatud tagajärjed. Soovitav on pidada nõu arstiga ning kasutada ravimtaimi pigem vähe kui palju.
Vere kvaliteeti aitavad tõsta nädalased kuurid üks kord kuus: mustsõstra mahl ja marjad, kibuvitsamarja tooted (tee, siirup), mustikas, lehtkapsas (mahl, salat). Nõgest võib samuti kasutada, aga vähe – kuur kõige rohkem 2-3 päeva ning siis kuu aega vahet (nõges võib põhjustada emaka kokkutõmbeid, seega need, kellel on selleks kalduvus, peaks kindlasti nõgese kasutamisest loobuma). Jalgade turseid saab vähendada järgmistest taimedest jalavannidega: angervaks, kaseleht, nõges. Samal ajal tasub juua ka teed põdrakanepist või võilille lehtedest.
Külmetuse puhul võib tarvitada väikese annusena (1-2 tassi) ja lühikese aja jooksul (1 nädal) purpur-siilikübara ürditeed. Tarvitada võib ka sibulat või küüslauku. Palaviku korral juua angervaksa teed ja jõhvikamorssi või -mahla, süüa mustsõstramarju. Kõha ja palavikku leevendavad hästi ka teed melissist ja mesiputke ürdist, kõrge vägiheina õitest, alltee lehtedest ning kuusekasvudest.
Ka kõhukinnisus võib sageli rasedaid kimbutada. Sel puhul aitab õige, tasakaalustatud toit, mis sisaldab palju kiudaineid. Toitudes oleks hea kasutada palju maitsetaimi, sobivad näiteks aed-harakputk, till, apteegitill, köömen ja koriander. Ei tohi tarvitada peterselli.
Rasedustoksikoosi puhul aitab vaevusi vähendada sidrunmelissi tee 3 korda päevas enne sööki lühikest aega, samuti vaarikamarja- või münditee koos teekummeliga.
RAVIMTAIMED, MIDA SOBIB KASUTADA RASEDUSE AJAL Naat (soovitav söökiks), aniisi-hiidiisop, kortsleht, sibul, küüslauk, alltee, till, aed-harakputk, takjajuur, must aroonia, kaer, peet, kaseleht, raps, kanarbik, köömen, kummel, juursigur, arbuus, koriander, kurk, kõrvits, porgand, orasheina juur, põdrakanep, angervaks, apteegitill, maasikas, päevalill, astelpaju, kalanhoe, iminõges, lääts, lina, kassinaeris, meliss (kuid väikese annusena ja 3-4 päeva), mündid, mesiputk, oliivipuu, jõhvikas, kuusekasvud, hanijalg, mustsõstar, kibuvitsamarjad, murakas, vaarika viljad, pihlakas, maisi juuksed, mustikamari, kõrge vägiheina ja üheksavägise õis, põlduba, viinamari.
RAVIMTAIMED, MIDA EI TOHI KASUTADA RASEDUSE AJAL Raudrohi, kalmus, maarjalepp, tokkroos, aaloe, rebashein (amaranth), kikkaputk, seller, leesikas, mädarõigas, sidrunpuju, koirohi, estragon, neemipuu, kirikakar, kukerpuu, bergeenia, kurgirohi, kivimünt, saialill, hiirekõrv, kibepipar, rukkilill, vereurmarohi, maltsad, kaneel, viirpuu, kõrvitsaseemned, sidrunhein, porgandi leht, purpur-siilikübar (võib tarvitada vaid vesitõmmisena ja lühiajaliselt), eukalüpt, tatra ürt, apteegitilli eeterlik õli, odra vesitõmmis, humal, naistepuna, iisop, kasekäsn, kadakas, loorber, lavendel, sookail, veiste-südamerohi, salat-kress, leeskputk, lutshern, piparmünt, aed-monarda, naistenõges, vürtsbasiilik, pune, jänesekapsas, ženšenn, pronksleht, petersell, aniis, männikasvud, teeleht, riitsinusõli, rosmariin, vaarika leht, salvei, piparrohi, nelk, ingver, neitsikummel, võilille juur ja leht (tarvitada ettevaatlikult), nõmm-liivatee (hoiduda suurtest annustest), aed-liivatee, pärnaõis (tarvitada ettevaatlikult), paiseleht, nõges (tarvitada vähe ja lühikest aega).
Allikas: looduspere.ee