Kas menstruatsiooni ajal on võimalik rasestuda?
Menstruatsiooni ajal on naise fertiilsus madal, kuid mõningatel juhtudel võib ka siis toimuda viljastumine.
Kuidas on võimalik rasestuda samal ajal kui Sinu keha justkui otsustab, et ta EI OLE rase? Kas mitte see ei ole menstruatsiooni mõte? Vaatame seda lähemalt: Ovulatsiooni ajal vabastab Sinu munasari munaraku, mis liigub munajuhasse, seal elab ta umbes 24 tundi, oodates viljastumist, kui seda aga ei juhtu, eraldub ta menstruaalverega.
Enamike naiste tsükkel kestab 28 päeva, kuid on ka neid naisi, kelle tsükkel on vaid 23 päeva. Tsükli pikkust arvestatakse menstruatsiooni esimesest päevast ja kui võtta arvesse seda, et ovulatsioon leiab aset tsükli keskel, ei ole mõnel naisel ovulatsiooni ja menstruatsiooni vahel just kuigi palju aega. Kuna spermatosoidid võivad naise organismis olla eluvõimelised mitu päeva, võib juhtuda, et Sa oled vahekorras menstruatsiooni viimastel päevadel, paar päeva hiljem toimub ovulatsioon ja munarakk saabki viljastatud.
Veel üks võimalus: Sinu menstruatsioon on pikk. Samal ajal kui Sinu keha end aeglaselt puhastab, tiksub lähemale ovulatsiooni aeg - uus munarakk ilmub välja ajal, mil Sa veel veritsed. Seega, oled Sa uuesti fertiilne, mis tähendab, et võid menstruatsiooni ajal rasestuda.
Kolmas variant: Mõned naised kogevad ebakorrapärast veritsust ja määrimist ka ovulatsiooni ajal. Kui Sinu menstruatsioonid on tavapäraselt lühikesed, kerged ja ebakorrapärased, on väga lihtne ovulatsiooniaegset veritsemist päris mensesega segamini ajada.
Lõpetuseks - Sa võid rasestuda nii menstruatsiooni ajal kui ka ükskõik, millisel muul ajal Sinu tsükli jooksul, seega kui Sa just ei oota suur üllatust, on mõistlik kasutada kaitsevahendeid kogu tsükli vältel.