Naine jagab oma kogemust hilise abordiga, et võidelda Donald Trumpi vastu

Naine jagab oma kogemust hilise abordiga, et võidelda Donald Trumpi vastu

08. Feb 2017, 12:40 Emmede Klubi Emmede Klubi

Meediasse on lekkinud info, et Ameerika Ühendriikide uus president, hiljuti ametisse nimetatud Donald Trump plaanib allkirjastada avalduse, milles mõistab hukka abielueelse seksi, samasooliste abielud ja abordi. Jaanuari lõpus ennistas Trump reegli, mis keelab USA-lt rahastust saavatel mitteriiklikel ühendustel teostada või propageerida aborti. Et seista naise õiguse eest aborti teha, jagab maailmaga oma lugu Lindsey Paradiso, kes katkestas raseduse pärast 23 nädalat tõsise terviserikke tõttu. 

"See on soovitud raseduse katkestamine. See on hiline abort. See ei olnud see, mida me tahtsime. See ei olnud väljapääs. See ei olnud rasestumisvastane vahend. See oli südantmurdev. Valitsusel ei ole siia asja," kirjutab Lindsey Facebookis.

Möödunud talvel tuvastasid arstid Lindsey ja tema abikaasa Matti lapsel üsasiseselt kasvaja, mis ulatus tita näolt ja kaelalt tema kopsudesse, südamesse ja ajju. Pärast põhjalikke uuringuid andis arstide meeskond perele teada, et ilmselt sureb laps üsas juba enne, kui ta oleks võimeline üsaväliselt ellu jääma. Kui ta siiski peaks tõenäosust trotsides 27 rasedusnädalat üsas vastu ja siis arstidel õnnestuks laps ilmale tuua ning tema hingamisteed avada, veedaks ta oma elu väga sügava puudega. Mitte kunagi ise hingates või süües. Pidevalt tagasi kasvavat lümfangioomi peaks pidevalt uuesti opereerima.

Arstide soovitusel otsustasid Lindsey ja Matt raseduse katkestada, kuna see andis perekonnale võimaluse last pärast sündi näha ja oma kätevahel hoida. Kui perekond oleks ostustanud abordi asemel oodata, oleks abordi tegemiseks lubatud aeg mööda läinud, laps oleks suurima tõenäosusega üsas surnud ja kasvaja suuruse tõttu oleks arstid pidanud teostama mehaanilise abordi või keisrilõike. Lindsey ja Matt ei oleks saanud oma last hoida ning Lindsay oleks riskinud viljatuks jäämisega.

"Ta oli nii väike, et ma vaevu tundsin teda endast väljumas, kuid ma teadsin, et ta oli väljunud. Õed tormasid teda püüdma ja ulatasid ta koheselt mulle," kirjeldab Lindsey 23+ raseduse kestusel toimunud aborti. Ma imetlesin tema ripsmeid ja seda, kui blondid ta kulmud olid. Ta olid minu nina ja huuled, ent ta meenutas ikkagi Matti. Siis nägin ma kasvajat, mis oli ta meilt röövinud. See oli mähkunud ümber tema, alates kuklast kuni alla rinnani, ja ma vihkasin seda nii väga, ma vihkasin seda selle eest, et see võttis meilt meie tütre, et see tappis ta."

"Me veetsime tunde, hoides tema tillukest habrast keha. Matt ja mina koos meie vanemate ja minu õdede-vendadega jätsime kõik temaga hüvasti ning ütlesime talle, kui väga me teda armastasime. Ma tahtsin nii väga, et ta oleks elus, kuid ma teadsin, et on parim, et ta läks ilma valuta. Ta ei saa kunagi tundma valu, ta sai tundma vaid armastust."

Vaata rohkem pilte pisikesest Omarast Lindsey blogis SIIN.

Teist sama palju Lindsey looga on meedias ja sotsiaalmeedias tähelepanu võitnud pilt Donald Trumpist allkirjastamas keeldu riigi raha eest aborti teostada või propageerida. Miljoneid naisi puudutava otsuse tegemise hetkel on pildil kuus meest:

20170206143840-77030.jpg

Allikas: The Independent, Facebook, Twitter. Peapilt on illustratiivne. 

 

Mida arvad Sina Donald Trumpi seisukohast, mis mõistab hukka abordi, eriti hilise abordi, ja sellega ka meditsiinilsel põhjusel teostatava abordi?