Viimasel ajal on tekitanud ämmaemandate ja ka naiste endi seas palju jututeemat viljatus, miks tänapäeva naised enam nii kergesti ei rasestu ja mida teha, et seda muuta. Siin on mõned soovitused, mis võiksid muuta rasestumise kergemaks, kuid kahjuks ei taga 100% seda, et üks väike inimolend end Sinu kõhus sisse seab.
1. Kasutage vähem valuvaigisteid
valuvaigistid, näiteks ibuprofeen, võivad pärssida teatud ensüümide tööd, see omakorda võib takistada munasarjades leiduvate folliikulite lõhkemist ja munaraku vabanemist, põhjustades ovulatsiooni ära jäämise või hilinemise.
2. Jätke suuseks ära
"Naised peaksid suuseksi vältima, kui nad üritavad rasestuda," ütleb dr Downey. "Sülg sisaldab seedeensüüme, mis võivad seemnerakke kahjustada."
3. Jälgige oma kaalu
Enne rasestumist on oluline olla tervislikus kaaluvahemikus. Kui oled väga alakaaluline, võib see rasestumist raskendada. Eostumisprobleeme võib põhjustada aga ka rasvumine, eriti kui sul on polütsüstiliste munasarjade sündroom. Raseduse ajal tugevalt ülekaalulistel naistel on raseduse, sünnituse ja esimeste sünnitusjärgsete päevade jooksul suurem ka tüsistuste oht.
4. Liigutage ennast mõõdukalt
Liikumine aitab põletada keharasvu ja nii normaliseerida hormoonide taset kehas. Samas väldi aga liigset füüsilist koormust, mis mõjutab meestel sperma tootmist ja naistel päevade regulaarsust.
5. Toitu tervislikult
Söö palju köögivilju ja täisteravilju, pähkleid, seemneid, et saaksid vajalikul hulgal vitamiine ja mineraalaineid. Jäta toidust välja kunstlikud värvained ja säilitusained ning piira töödeldud toidu tarbimist, milles on vähem kasulikke aineid alles. Mitmekülgne toitumine aitab hoida hormonaalset tasakaalu ja kogu keha tervist. Väldi äärmuslikke dieete.
Naised vajavad viljakuse suurendamiseks rohkem A, B6, C, E vitamiine, foolhapet, kaltsiumi, rauda, tsinki, seleeniumit; mehed C, D, E, B12 vitamiine, tsinki, seleeniumit, aminohappeid L-karnitiini ja L-arginiini. Meestele on kasulik tarbida küüslauku, greibiseemne ekstrakti ja mesilasema toitepiima või õietolmu; naised võiksid võtta spetsiaalseid rasedatele või rasedust planeerivatele naistele mõeldud vitamiine.
6. Vähenda alkoholitarbimist
Alkohol vähendab sperma tootmist, hulka ja liikuvust meestel ning põhjustab varast menopausi, ebaregulaarset ovulatsiooni ja menstruaaltsüklit naistel. Alkohol võib kahjustada loodet.
7. Lõpeta suitsetamine
Raseduse ajal suitsetamine suurendab raseduse katkemise, nurisünnituse, enneaegse sünnituse ja madala sünnikaalu ohtu. See kahjustab lapse tervist veel aastaid pärast sünnitust, suurendades eelkõige hingamisteede haiguste riski.
8. Vahetage poes müüdavad libestid välja
Tuleb välja, et paljud poes müüdavad libestid kahjustavad spermat, seega, kui soovid jääda rasedaks, ära kasuta poes müüdavaid libesteid ega ka vaseliini. Spermasõbralikke libesteid võib leida lehelt sinule.net
9. Seksige tihti ka enne ja pärast ovulatsiooni
Parim võimalus rasestumiseks on hoida sperma „värskena“- see tähendab, et teie partner peaks ejakuleerima (seemnepurse peaks toimuma) vähemalt iga 5 päeva tagant. Ovulatsiooni toimumise ajal võiksite olla vahekorras veidi tihedamini, sest see parandab teie võimalust jääda rasedaks.
Maitsetaimed meestele sperma liikuvuse tõstmiseks:
Esimene maitsetaim, mis aitab tõsta sperma liikuvust on ženženn, see maitsetaim on mõeldud, et tõsta sperma liikuvust ja suurendab ka spermatosoidide kogust.
Maca- on traditsiooniline Peruu maitsetaim, mida kasutatakse erinevateks põhjusteks (http://www.sojapood.ee/et/teised-tooted-goji-soja-sojauba-maca-jogurt-juuretis-sobraks-sojaga-raamat/peruu-maca-macca-lepidium-meyenii-lepidium-peruvianum ) Arvatakse, et Maca tõstab sperma liikuvust ja sperma hulka.