Millal, kas ja kuidas Facebookis teada anda, et sa ootad last

Millal, kas ja kuidas Facebookis teada anda, et sa ootad last

28. Jul 2014, 23:44 Emmede Klubi Emmede Klubi

Hurraaa - sa oled rase! Lisaks sellele, et sa võtad nüüd sünnituseelseid vitamiine, urineerid keskmiselt umbes 237 korda ööpäevas ja üritad enne beebi tulekut ette magada ( oh, kuidas ma tahaks, et see toimiks), tuleb sul välja mõelda ka kaval plaan selle uudise teatavaks tegemiseks? Siin on mõned nipid, kuidas seda tehnoloogia sajandil teha.

Kui sa postitad pidevalt Facebooki, pead blogi või tegutsed Twitteris, on üsna loomulik, et sa tahad seda uudist enda online sõpradega jagada, aga siinkohal on tark meeles pidada mõningaid nõuandeid, kirjutab Parenting.com.

Oota teatamisega, kuni rasedus on kindel ja kõik on hästi.Kuigi nii ahvatlev on seda kohe tervele maailmale kuulutada, on parem siiski veidi rahulikult oodata. Sobilik oleks ära oodata näiteks esimese trimestri lõpp.

Räägi kõigepealt perele ja kõige lähedasematele.Nii väga, kui sa ka ei tahaks seda kohe tervele maailmale kuulutada, oleks õige ikka kõigepealt oma lähedastele uudist rääkida. Nad ei oleks ilmselt õnnelikud, kui seda internetist teada saaks. 

Vaata kõigepealt, kes sul üldse online sõprade nimekirjas on.Inimesed jagavad oma elusid pidevalt Facebookis. Kas sa näiteks soovid, et su töökaaslased oleks ühed esimesed inimesed, kes su rasedusest teada saavad? Vaata oma privaatsussätted üle!

Mõtle sellele, kuidas sa uudise teatavaks teed. Me oleme kõik näinud postitusi positiivsetest rasedustestidest ja ultrahelipiltidest. Lihtsustades võib öelda, et ära tee seda, mida sa päriselus ei teeks, ka Facebookis. Kui sa ei kutsuks oma naabrit kohvile, et rääkida talle, et rasestusid tagahoovis, ära tee seda ka Facebookis.

Ürita olla delikaatne. Kui mõni su headest sõpradest on üritanud pikemalt rasedaks jääda või on ta lähimal ajal raseduse katkemise üle elanud, mõtle nende hoiatamisele, enne kui sa häid uudiseid üle Facebooki levitad. Ütle midagi järgnevat: "Mul on tõesti kahju, et teil seekord asi hästi ei läinud, aga minu rõõm ei vähenda teie muret ja ma hoian teile endiselt pöidlaid!"

Vali publikut. Üks parimaid asju Facebooki juures on publik sinu postitustele. Tuleks läbi mõelda, kes su publik on. Kui sa jagad inimestega, et sisustad lastetuba või ostsid oma beebile esimese kleidi, on see okei, aga kui sa räägid lekkivatest nibudest ja venitusarmidest, vali oma sihtgruppi. Võib juhtuda, et kõik su Facebooki sõbrad ei oska sellega samastuda. 

14. Oct 2014, 12:50

Meil said vanemad ning õed-vennad teada kohe kui olime kaks triipu saanud. Teised lähemad inimesed said teada 12nädalal. Facebookis teatasime alles siis kui saime soo teada - 5nda kuu lõpus. 😀

22. Jun 2014, 17:24

Emale rääkisin kohe kui test näitas kahte triibukest. Küll aga tööjuures said kõik teada siis kui viisin ülemusele ämmaemanda poolt väljastatud lehe, mis palus mind üleviia kergemale tööle või üldse vabastada töölt. Seega rasedaks jäin mais, ise sain teada ja emale rääkisin juulis, tööjuures sai asi teatavaks augustis. Avalikult teatasin oma rasedusest septembris, kui sai Anne Kanali kaldal kaunis pilt tehtud oma kõhukest silitamas. Ei pidanud vajalikuks nii intiimsest asjast alguses kõigile teada anda.😀

19. Jun 2014, 21:49

Minä olin Nii röömu täis,et algul rääkisin paarile söbrannale asjast ja palusin vaikida,sest tahtsin ise uudisest rääkida/näidata, ja siis kui esimese uh pildi sain siis panin pildi fb.sse ja kirjutasin juurde "meie kyllä tükk <3" siis ikka keegi julenud kysida. Ja kui sain soo teada siis kirjurasin " me ootame poisiklutti " siis tuli fb söpradel ahha elamus " oii Sa oled rase ,miks sa varem ei teatanud . Hmm mul oli juna eelnevalt uh pilt 2-3 kuud yleval olnud

eveliiy eveliiy 19. Jun 2014, 12:39

Mina panin pildi facebooki suhteliselt raseduse lõpus, ei pidanud seda oluliseks, et facebookis kõigile kohe teatada😀) . Perekond sai teada suhteliselt raseduse alguses.

19. Jun 2014, 09:19

Mina kirjutasin lihtsalt väikse teate : Tibusi loetakse kevadel ja et meie pere kasvab ühe liikme võrra. Ei kiirustanud selle teatamisega. Perekond muidugi sai varem teada, kuid arvasin et ma ei pea netis kuulutama varakult.

19. Jun 2014, 08:17

Mina panin esimese pildi facebooki siis,kui juba kõht paistis ja sain teada lapsesoo . Ennem ei julgend,kuna raseduse alguses kartsin väga,sest juba lapsesaamiseks kulus meil 2 aastat ja tundsin,et kui teatan liiga vara toob see halba õnne 😀 Vanemad said kohe teada,kuid ülejäänud suguvõsa sai ka alles siiis teada kui 4 kuud möödas .