Rasedus ei ole haigus, nagu tavatsetakse öelda. Jah, raseduse ajal peaks naine end rohkem hoidma, pöörama suuremat tähelepanu oma enesetundele ja mitte alustama uute ja intensiivsete treeningutega. Rasedusaegne füüsiline aktiivsus pakub positiivset mõju nii emale kui lootele. Kui rasedusega on probleeme, peab ilmtingimata enne treenima asumist konsulteerima arsti või ämmaemandaga.
Miks treenida raseduse ajal? Põhjus number 1! Trenn tugevdab lihaseid! Erinevad uuringud on leidnud, et naistel, kes on heas füüsilises vormis, möödub sünnitus kiiremini ja valutumalt. Lisaks taastub treenitud naise keha pärast sünnitust kiiremini ja ka lisakilode pärast ei pea muretsema.
Miks treenida raseduse ajal? Põhjus nr 2! Rasedusaegne trenn arendab loote ajavõimekust ja ajutegevust! Mitmed uuringud, mis viidi läbi 2013. aastal, näitasid, et naised, kes treenisid raseduse ajal kolm korda nädalas vähemalt 20 minutit järjest, sünnitasid lapse, kelle ajuvõimekus oli suurem. Kas see ei ole mitte piisav põhjus, et raseduse ajal treeningutega jätkata?
Miks treenida raseduse ajal? Põhjus nr 3! Treenitud naistel on rasedusega kaasnenud lisakilodest kergem vabaneda, kui naistel, kes raseduse ajal trenni ei teinud. Kindlasti tuleb aga jälgida ka seda, et raseduse ajal ei kogutaks tühje kilosid, mis on tingitud ebatervislikust toitumisest. Keskmine rasedusaegne kaalutõus jääb vahemikku 10-17kg, on aga ka neid, kes võtavad juurde 20 kg ja veelgi rohkem. Treenitud naise keha kulutab rohkem kaloreid tänu suuremale lihasmassile ning see aitab pärast sünnitust lisakilodest kiiremini vabaneda.
Emmede Klubi