Toome teile välja kuus võimalust, kuidas muuta rasedus oma naise jaoks meeldivaks ja tagada talle nii vajalik usaldus ja turvatunne!
Kuula ja räägi kaasa
Rasedus ja sünnitus on väga olulised ja elu muutvad kogemused, paljude paaride jaoks on see aeg üks keerulisemaid. Kui Sinu naine on tujukas, ärritub kergesti ning emotsioonid tihtipeale üle keevad, püüa teda mõista ja mis peamine KUULA TEDA! Ei ole kerge, kui sinu keha ei allu enam kontrollile ja paisub igas suunas, lisaks hirm sünnituse ees ja mure, kas beebiga on ikka kõik hästi! Sõnaühendid, mida Sa ei tohiks oma beebiootel naise igale küsimusele ja murele vastusek öelda - "Ära muretse, kõik on hästi!", "Ära hädalda!" ja "Sa kujutad endale asju ette!" Raseduse ajal muutub naise hormonaalne tasakaal, mis muudab ta emotsionaalseks ning selle asemel, et teda ignoreerida, kuula ära ka jaburatena tunduvad mured ja ole tema jaoks lihtsalt olemas. Ära mitte kunagi naeruväärista tema jaoks mastaapsetena tunduvaid probleeme.
Ole toeks ja ole olemas
Raseduse ajal on Sinu naine üsna tihti rohkem väsinud kui muidu ja seda nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt. Sinu ülesanne on teie mõlema eest toimetada. Majapidamistööd, mida Sa varasemalt ehk ei teinud, võiksid Sa aegajalt enda kanda võtta, et Sinu beebiootel kaasa saaks puhata. Kui ta tahab hilisõhtul või keset ööd šokolaadi, hot-dogi või limonaadi, on Sinu ülesanne end voodist välja ajada ja lähimasse poodi/tanklasse suunduda. See võib kõlada jaburana, kuid mõtle sellele - Sinu keha ei muutu, Sinu hormoonid on ikka samasugused kui enne, Sina ei pea kannatama iivelduse ja muude rasedusega kaasuvate ebameeldivuste all. Sinu ülesanne on olla toeks oma rasedale naisele, kes teeb läbi muutusi, mille üle tal endal kontroll puudub. Ära unusta tema beebikõhtu silitamast ning pea maha mõni vestlus kõhubeebiga. Kui ta tahab koos Sinuga telekast vaadata naistekaid, millede suur fänn Sa ei ole, teed Sa seda ikkagi, et ta tunneks Sinu kohalolu ja pingutust!
Hoia end asjadega kursis
Kas oled üks nendest tulevastest isadest, kes ei tea rasedusest suurt midagi? Kui jah, on aeg end käsile võtta ja veidi raamatuid uurida ning internetis surfata. Muutusi ning küsimusi on palju ja kui Sa nende kohta iseseisvalt uurid, tähendab see Sinu naisele rohkem kui arvatagi oskad. Miks tekib rasedusaegne iiveldus? Mida teha kui liiga vara tekivad emakakokkutõmbed? Mida raseduse ajal süüa ei tohiks? Millal hakkab naine tundma esimesi liigutusi?
Võta osa!
Kui vähegi võimalik, käi koos naisega ämmaemanda vastuvõtul ning ultrahelides. Ehk on Sul küsimusi, mille peale naine ise ei tuleks või on muresid, millest tahate koos rääkida. Kui ootate oma esimest last, käige kindlasti koos ka perekooli loengutes ja kui vaja, siis ka sünnitusmajaga tutvumas. Rasedus on teie ühine projekt, mille tulemuseks on üks väikene ilmaime, seega olge üks meeskond ja töötage ühise eesmärgi nimel - naine teie ühist kõige kallimat vara kandes ja Sina oma naist toetades!
Paki enda haiglakott ise!
Sinu naine pakib suure tõenäosusega juba üsna varakult enda ja beebi haiglakoti kokku, kuid ära unusta, et ka Sina pead sünnitustoas ja hiljem perepalatis aega veetma, seega oleks arukas ka endale mõni asi kotti pista. Mõistlik on enda asjad piisava ajavaruga kokku pakkida, sest kui SEE hetk on käes, tahad Sa olla toeks oma valutavale naisele, mitte mõelda hambaharjade ja susside peale, mis oleks vaja kaasa võtta. Enda haiglakotti paki kaasa isiklikud hügieenivahedid, mugavad vahetusriided, plätud või sussid, fotokaamera, laadijad, ujumispüksid (kui Sinu naine soovib koos Sinuga vannis või dušši all olla). Ära unusta ka näksimist ja vett, võib juhtuda, et Sul ei ole sünnituse ajal mahti süüa, kuid kui kõik läbi on, saad puhata ja end millegi maitsvaga kosutada.
Pane kirja need inimesed, keda eelisjärjekorras uue ilmakodaniku sünnist teavitate
Enamasti on isad need, kes jäädvustavad beebi esimesed eluhetked piltidele ja levitavad rõõmusõnumit sõprade, sugulaste hulgas. Kas olete arutanud, kuidas seda teha plaanite? Kas on neid, kellele kindlasti helistada või sõnumit saata soovite ning kas ülejäänutele teatate läbi sotsiaalmeedia (Facebook, Instagram, Twitter, isiklik blogi jms) koheselt või ootate paar päeva? Kui annate uue beebi sünnist teada läbi sotsiaalmeedia, ära tee seda oma naisega kooskõlastamata. Valige üheskoos välja sobiv foto ning tekst. Ära tegutse omavoliliselt, sest naine on see, kes on just teinud läbi suure ja raske katsumuse ning ta väärib seda, et tema soove austatakse ja võetakse arvesse.