Magneesium raseduse ajal

Magneesium raseduse ajal

17. Mar 2013, 01:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Seekord räägime sellest, kui oluline on võtta magneesiumipreparaate raseduse ajal, ütleb Emmede Klubi günekoloog Margarita Puķīte.

 

Rasedusaegne magneesiumi kasutamine aitab veresooni laiendada, mis omakorda parandab vereringet ja aitab säilitada õiget südame löögisagedust, ning reguleerida kehatemperatuuri.

 

Magneesium mängib ka olulist rolli luude, hammaste ja kõhrede kujunemises. Kuna aga mitmed mineraalid töötavad kehas koos, on vaja magneesiumi ioone, kaaliumit ja kaltsiumit transpordiks läbi rakumembraani.

 

Regulaarne magneesiumi kasutamine raseduse ajal võib vältida enneaegset sünnitust. Lisaks aitab see vältida rasedusaegsete jalakrampide tõenäosust.

Kui magneesiumi omastamine on ebapiisav, võib rasedatel tekkida lihasnõrkus, krambid ja unetus, mille tulemuseks on väsimus. Ei saa ka preeklampsia ravi puhul eitada magneesiumi rolli.

 

Kui emal on probleeme kolesterooli ja südame rütmihäiretega, on ka siinkohal magneesiumist abi. Ka ensüümid funktsioneerivad magneesiumi abil kehas paremini.

 

Enamik emasid saab liiga vähe magneesiumim ja kaltsiumi.

See peaks olema umbes 300mg kaltsiumi päeva kohta. ( Diasporal pulber on hea valik)

 

Magneesiumi leidub ka rohelistes köögiviljades, pähklites, täisteratoodetes, lihas ja piimas.

 

Kas Sa oled raseduse ajal magneesiumipreparaate kasutanud?

 

Kristine Damškalne, www.maminuklubs.lv