Magamisasendid raseduse ajal

20. Mar 2015, 06:03 Emmede Klubi Emmede Klubi

Beebiootel naiste jaoks muutub magamine raseduse edenedes aina raskemaks ja väljakutset pakkuvamaks. Need, kes muidu armastavad magada kõhuli, peavad kõhu kasvades oma harjumusi muutma hakkama, muutustega peavad harjuma ka muidu seliliasendis magamist armastavad naised.

Selili magamine
Oluline on end mitte harjutada magama selili, sest emakas, mis raseduse ajal muutub suuremaks ning küllaltki raskeks, võib selili magades suruda kinni elutähtsad veresooned, mis asuvad kõhu tagaküljel emaka taga. Veresoonte pitsumine võib takistada loote hapnikurikka verega varustamist ning lisaks takistab selili asendis magamine naise siseorganitesse vere voolamist. Mõned rasedad tunnevad selili magades hingamisraskusi.

Kõhuli magamine
Raseduse edenedes peaks loobuma ka kõhuli magamist, sest kasvav loode satub vastasel juhul surve alla. Kõhuliasend muutub raseduse edenedes ka küllaltki ebamugavaks ja raseduse lõppjärgus ei ole see asend magamiseks enam füüsiliselt võimalik.

Mugavad magamisasendid
Beebiootel naise jaoks sobib kõige paremini küljel magamine. Kui Sa varasemalt küliliasendis ei maganud, siis hakka seda juba raseduse algusest harjutama, et loote kasvades ei segaks selles asendis magamine enam und. Selleks, et muuta külili magamine mugavamaks, kasuta suuremaid ja väiksemaid patju, mida saad asetada kõhu alla, selja taha ja põlvede vahele.

eveliiy eveliiy 20. Mar 2015, 09:04

selili magamise kahjulikkuse peale ise ei olekski tulnud.