Emmede Klubi lugeja küsib: millest on tingitud rasedusaegne pearinglus ja kuumahood?

Emmede Klubi lugeja küsib: millest on tingitud rasedusaegne pearinglus ja kuumahood?

25. Feb 2015, 22:35 Emmede Klubi Emmede Klubi

"Tere! Minu mure seisneb selles, et pea käib pidevalt ringi. Küll hakkab kõndides ja seistes pea nii ringi käima, jalad lähevad all raskeks ja tekib kuumahoog. Viimastel päevadel on aga pearinglus ja samal ajal ka veidine segadustunne ka voodis olles. Kuidas seda leevendada? Parimat, Jessica."

Vastab erahaigla Fertilitas ämmaemand Maarja-Liis Kotkas:

Rasedusaegset pearinglust kogevad paljud naised ning enamasti on see tingitud madalast vererõhust. Pearinglust tekitada võivaid tegureid on mitmeid - alates kas liiga madalast või liiga kõrgest vererõhust, lõpetades tühja kõhu (madala veresuhkrutasemega) või rauapuudusega. Pikemat aega pikaliasendis olles võib pearinglust põhjustada emaka ja loote surve kõhuaordile – sellisel juhul tasuks vältida pikemat aega ühes asendis viibimist ja eelistada küliliasendit. Probleemi leevendamiseks võib abi olla rohkest vedelikutarbimisest, istuvast asendist aeglaselt püsti tõusmisest ning tihedatest söögikordadest.

Kuumahood on tõenäoliselt tingitud hormonaalsetest muutustest (östrogeenitaseme langusest) Sinu kehas ning need on raseduse ajal täiesti normaalsed. Kindlasti tasuks aga meeles pidada, et ajutisel (kuni paar minutit kestval) kuumahool ja palavikul on suur vahe. Palavik võib olla märk infektsioonist või viirushaigusest ning kõrged palavikud on raseduse ajal ohtlikud.

Kindlasti tasuks oma muredest oma ämmaemandale rääkida, et saaksite kindlaks teha Sinu pearingluse ja kuumahoogude tegelikud tagamaad ning leida ebamugavustundele parima võimaliku leevenduse. 
 

20150225215656-63723.jpg
Emmede Klubi