Lapseootuse ajal tasub olla koroonaviiruse suhtes eriti ettevaatlik

Lapseootuse ajal tasub olla koroonaviiruse suhtes eriti ettevaatlik

04. Feb 2021, 16:07 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui eelmisel aastal räägiti pigem, et koroonaviirus ei mõjuta rasedaid kuidagi teistmoodi kui teisi inimesi, siis tänaseks on näiteks USA-s ikkagi jõutud järeldusele, et ka rasedad on koroonaviiruse riskirühmas. 

USA terviseameti CDC hinnangul on rasedatel suurem tõenäosus põdeda koroonaviirust raskelt. Koroonaviirus võib ka suurendada rasedusaegsete komplikatsioonide, näiteks enneaegse sünnituse riski. Sellepärast on eriti tähtis, et lapseootel naised ja nende lähedased kaitseksid end COVID-19 nakkuse eest. 

"Rasedatel, kellel on COVID-19, tekivad suurema tõenäosusega rasked komplikatsioonid, mille tõttu on vaja intensiivravi," kirjutab USA akadeemiline meditsiinikeskus Mayo Clinic. "Rasedatel on ka suurema tõenäosusega vaja hingamisaparaati."

CDC soovitab rasedatel naistel:

  • Limiteeri kontakte - ära suhtle inimestega ega käi kohtades, mis pole tegelikult vajalikud. 
  • Kanda avalikes kohtades alati maski ja hoiduda inimestest, kes ei kanna maski.
  • Hoida inimestega, kes pole su lähedased, vähemalt kahemeetrist vahet.
  • Pesta tihti käsi vee ja seebiga vähemalt 20 sekundi jooksul. Kui kästi pesta ei saa, siis kasutada desinfitseerimisvahendit. 

Meediaväljaanne Associated Press vahendab videot USA Wisconsini osariigi emast, kelle laps sündis samal ajal, kui naine oli koroonaviiruse tõttu kunstlikus koomas. Arstid tõid beebi keisrilõikega ilmale. Kelsey Townsend kohtus oma tütrega alles nüüd, kolm kuud hiljem. 

Parem karta, kui kahetseda!