Kuidas unetusest üle saada?

Kuidas unetusest üle saada?

19. Apr 2013, 17:16 Emmede Klubi Emmede Klubi

Rasedatel on tihti uinumisega probleeme ja küljelt küljele vähkremine ja edutu püüd magama jääma ei ole haruldus. See ei ole harv probleem, aga samas tahaks just nüüd magada -, enne beebi sündi ja potensiaalseid unetuid öid. Oleks kasulik õppida, kuidas unetusest üle saada ja kas see on üldse võimalik? Rohkem infot selle kohta jagab teile unespetsialist Juris Svaža.

Unetus on tingitud hormonaalsetest muutustest. Hormoonide tase mõjutab und ja samuti ka anatoomilised muutused - loote kasv, suurenev vajadus minna tualetti - kõik see sunnib rasedaid öösel ärkama ja tekivadki probleemid uinumisega.

Unetust mõjutab ka see asjaolu, et peale rasestumist muutuvad paljude naiste harjumused vähem aktiivseks. Naine lamab palju voodis, aga ta unevajadus ei ole suurenenud. Tal on nüüd rohkem aega, et magada, aga keha ei vaja seda niivõrd rohke,.

Mida ma saan teha? Siin on mõned lihtsad võtted:

  • Mine magama ja ärka samal ajal.
  • Ole psühholoogiliselt valmis, et Sul võib tulla unehäireid. Seepärast oleks soovitatav valida ndal rahulik hobi, enne und lõõgastuda ( muusika, meditatsioon, jalutamine - vali, mis sobib just Sulle).
  • Õhtul ei tohiks liigselt telekat vaadata, eriti põnevusfilme, paremad on nt romantilised komöödiad. See tekitab positiivseid emotsioone.
  • Kui Sul oli ka enne rasedust probeeme unega, proovi vältida päevaseid uinakuid, et õhtuse magamisega probleeme vältida.
  • Kui Sa soovid ka päeval magada, eelista kuni 25-minutilisi uinakuid, sest 25 minutit kestvat und värskendab paremini kui 45-minutiline või pikem uinak. Kui rase ei ole öösel piisavalt magada saanud, võibki seda päeval kompenseerida.
  • Mida rohkem Sa kardad ööune lähenemist, seda keerulisemaks uinumine muutub. Kui Sa üritad nendest probleemidest väga mitte mõelda ja ennekõike meeles pidada, et see on vaid ainutine ( see on kõike seda väärt - varsti saad oma pisikest beebit süles hoida) - siis on see kõik lihtsam.

 Kas Sa oled kunagi olnud hädas unetusega raseduse ajal? Mis selle vastu aitas?

Emmede Klubi