Kuidas oma keha ja vaimu sünnituseks ette valmistada?

Kuidas oma keha ja vaimu sünnituseks ette valmistada?

10. Oct 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Loodus on kõik hämmastavalt hästi läbi mõelnud - naisel on 9 kuud, et valmistuda ette üheks väga oluliseks protsessiks - sünnituseks.

Neile on antud 9 kuud, et valmistuda kohtumiseks selle kõige olulisema väikese inimesega naise elus.

Sel põhjusel olen ma veendunud, et sünnituseks ja ema rolliks ettevalmistumine peaks algama raseduse algusest, mitte umbes 30.rasedusnädalast.

Ettevalmistumine sünnituseks ja ema rolliks

Sünnitus = valu.

Paljud naised teavad seda terve oma elu ja on veendunud, et sünnitus on väga valus.

Lisaks hirmule valu ees, kardavad emad ka enda ja lapse tervise pärast.

Räägi spetsialistiga!

Hirmu kaotamiseks on vajalik saada teadmisi, mis sünnitusel minu ja lapsega juhtub, kuidas ennast ja last sünnitusel aitada ja millist sünnituse käiku ma eelistaksin, sest väga palju sünnitusel toimuvat sõltub just minust endast. Kõigile nendele küsimustele on võimalik vastuseid leida perekooli loengutest.

Lisaks teoreetilisele süstematiseerimisele tekib ka isiklik arusaam sünnitusest ja enda rollist, mis aitab hirmu, igatsuse ja murega hakkama saada.

Raamatute lugemine ja internet ei asenda seda teadmist, sest lisaks vajalikule teabele leiad Sa sealt ka terve kuhja "kahjulikku infot", mis toidab meie arusaama, et sünnitus on hirmus ja valus.

Teadmiste kogumine on vaid väike osa ( 20% ) sünnituseks ettevalmistuseks. Ainult lugedes ei saa täielikult sünnituseks ette valmistuda.

Seetõttu tulekski sünnituseks kohe raseduse algusest peale ette valmistama hakata. Paljud teevad seda alates 30.rasedusnädalast ja arvavad, et informatsiooni lugemisest ja mõnest perekooli kursusest on küll ja veel.

Sünnitus ei ole mitte ainult füüsiline töö, vaid suurem määral vaimne töö!

Õpi praktilisi oskusi!

On oluline selgeks õppida mõned vajalikud põhioskused:

  • Lõõgastumine
  • Tegutsemine hirmuga
  • Oskus suhelda kokkutõmmete ajal oma beebiga
  • Oma emotsioonide mõistmine sünnituse ajal
  • On oluline mitte ainult teada, vaid ka oluline seda oma kehale ja vaimule õpetada - ja seda saab teha ainult aja jooksul
  • Vormis olemine
  • Samuti on väga oluline oma keha sünnituseks ette valmistada - ka keha peab sünnitusel väga palju tööd ära tegema. Ka siin ei piisa ainult teadmistest, ka siin on vaja asjad psüühiliselt selgeks saada.

Kui Sa oled enne rasedust spordiga tegelenud, võid julgelt joogasse, ujuma või rasedate võimlemisse minna.

Kui Sa ka enne spordiga ei tegelenud, kulub see raseduse ajal ära. Sel juhul võiksid alustada näiteks kõndimisest. Pea nõu oma arstiga - milline variant on just Sulle sobiv. Pea meeles, et rasedus ei ole haigus, see on tore ja aktiivne aeg Sinu elus.

Loodus seisab selle eest, et inimkond jätkuks. Rasedus ja sünnitus on imelised kogemused, kuid tihti me muudame selle just ise raskemaks. Kindlasti tuleks kokkutõmmete valu just õnnistusena tajuda- sest see aitab lapsel siia ilma tulla ja on märk väärtuslikust kingitusest - sünnist!

Alika Sorokina, psühholoog