Kuidas muutub tulevase isa voodielu

Kuidas muutub tulevase isa voodielu

09. Feb 2015, 14:40 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ootame last. Kuidas muutub meie seksuaalelu?

Mõndade meeste jaoks on oma raseda naisega armatsema uskumatu seiklus, kuid teised ei suuda raseda naisega seksimise peale mõeldagi. Mõlemad variandid on täiesti normaalsed. Sinu suhtumine sellesse sõltub paljudest teguritest, kuid üks on kindel: seksuaalelu muutub raseduse ajal. 

Kas seks võib kahjustada last?

Tõenäoliselt kõige levinum põhjus, miks mehed soovivad raseduse ajal seksi vältida, on hirm kahjustada last. Kui see mure ei ole teile võõras, võite siiski rahuneda. Teie laps on turvaliselt emaka sees ning teda ümbritseb lisaks ka lootevesi, seega - isegi väga aktiivne seks ei ole talle ohtlik. On ka selliseid seisundeid, mil rasedusaegne seks on keelatud.Enamasti möödub rasedus komplikatsioonideta, kuid kui on platsenta eesasetus, veritsus või on varasemalt olnud iseeneslik abort, on parem konsulteerida oma arstiga enne kui plaanite jätkata seksuaalelu.

 

Millised tunded võivad naist vallata?

Beebiootus võib muuta teie elu radikaalselt, sageli ei jää nendest muutustest puutumata ka seksuaalelu. Paljud mehed tunnevad end eriti mehelikena, kuna nende rase naine on selle tõestuseks, eriti arvestades seda, et paljud mehed sisimas kardavad viljatust, kuid raseduse ajal tunnevad nad end tõeliste meestena. Paljud partnerid tunnevad, et beebiootus toob neid nii füüsiliselt kui ka emotsionaalselt rohkem kokku. Lisaks enamike meeste jaoks tunduvad nende veidi ümaramate vormidega naised varasemast veelgi naiselikumad ja atraktiivsed.

See võib toimida ka vastupidiselt - rasedus võib põhjustada meestel seksuaalsuse langust. Kõigile ei pruugi meeldida, kuidas naise keha muutub, kõht kasvab ja rinnad ternespiima eritavad. Mõnele võib olla raske näha oma naist samamoodi nagu varem, sest tema kehal on nüüd äärmiselt oluline ülesanne täita.

Teie suhe kallimaga võib sel ajal võib muutuda veelgi sügavamaks. Paljude naiste jaoks piisab vaid mõttest, et tänu teie armastusele on loodud uus elu. Ta naudib uut armastuse vormi ja tunneb end atraktiivsena. Lisaks rase naine ei pea mõtlema rasestumisvastastele vahenditele, seega muutub intiimelu veelgi mitmekesisemaks ja seikluslikumaks.

Teisalt võib esimese trimestri ajal tekkida toksikoos, mis ei soodusta seksimist. Aga võibolla ta eeldab, et rase naine ei peakski seksima, et mitte beebile haiget teha või tunneb ta ennast lihtsalt paksu ja inetuna, kuigi see tegelikult nii ei ole.

Üldiselt naisega toimuvad muutused põhjustavad tihti peresiseseid konflikte. Võib-olla sa ise muretsed oma naise uue kuju pärast ja oled veendunud, et ta ei tunne end atraktiivsena ning seetõttu ei soovi ka intiimsust. Aga ehk on asi hoopis vastupidi - ta naudib oma uusi vorme ja tunneb end seksikana, kuid kardab, et tema uus keha ei meeldi Sinule.

 

Mida teha, et säilitada aktiivne seksuaalelu?

Retsept on lihtne, tuleb üksteisega rääkida oma tunnetest, soovidest ja vajadustest. Mõtle, kuidas saaksite mitmekesistada oma seksuaalelu, eriti viimasel raseduskuul, kui traditsiooniline misjonäripoos on muutunud ebamugavaks või isegi võimatuks. Proovige teisi asendeid, mis on naisele kõige sobivamad, näiteks külili.

Kui vahekord põhjustab rahulolu asemel Sinu armastatule hoopis valu, võite teineteist hellitada ja rahuldada ka teistel viisidel. Samasugust rõõmu ja naudingut võib pakkuda ka teineteise silitamine, oraalseks või erinevad mänguasjad.


Ärge jätke raseduse ajal seksuaalelu!

 

Emmede Klubi

20150209231423-41361.jpg