Sally rasedusblogi: Kuidas me kõiki üllatasime...

Sally rasedusblogi: Kuidas me kõiki üllatasime...

12. Oct 2015, 22:03  Sally Emmedeklubi.ee Sally Emmedeklubi.ee

Iga rasedus on ime ning rõõm, mis sellega kaasneb, on üüratu. Ma usun, et ma pole üksi, kui ütlen, et rasedusest teada saades tahaks kogu maailmale hõisata, et 9 kuu pärast saan ma hoida üht imelist last enda kätel. 

Kui me veebruaris last planeerima hakkasime, tegin ma esimese asjana suure tiiru Pinterestis. Tahtsin ammutada inspiratsiooni, kuidas tulevikust kõigile mõnel ägedal viisil oma rasedusest teatada.

Ma ei ole kunagi olnud väga hea uudiste endale hoidja (mitte segi ajada teiste saladuste hoidmisega!). Kui mul on elus kõik hästi või minuga on midagi suurt ja rõõmustavat juhtunud, tahan ma seda oma lähedastega jagada, samamoodi ei ole ma kitsi jagama neid olukordi, kus kõik nii hästi ei ole.

Ma leian, et lähedased inimesed teebki lähedaseks just see, et omavahel nii rõõme kui muresid jagatakse.

Last planeerima hakates otsustasime sellest mitte kellelegi rääkida. Sedasi tundus lihtsalt parem – kellelgi ei ole ootusi ja meil survet vähem. Teatavasti tulevad beebid ikka siis, kui ise tahavad ning vahel peab neid natukene kauem ootama kui kannatust jätkuda tahaks. 

Kui ma aga kaks kuud hiljem oma kaks triipu testile sain, oli minu esimene mõte, et tahaks oma rõõmu kõigiga kohe jagada – me saame lapse ja oleme maailma õnnelikumad tulevased lapsevanemad!

Võtsin jälle Pinteresti lahti ja hakkasin tuulama. Ma teadsin, et ma ei soovi lihtsalt jutu käigus või alkoholile “ei” öeldes teatada, et asjalood on nüüd sedapsi. Me teadsime ka seda, et keegi ei oota sellist uudist, kuna olime alati öelnud, et ootame “stabiilsemat” eluperioodi. Seega otsustasime kõiki lähedasi üllatada.

Kuigi internet on kõikvõimalikke rasedusest teatamise viise täis, ei meeldinud mulle nendest ükski piisavalt palju, et seda ise kasutada. Mingi hetk aga tuli meil idee teha ise postkaart ning saata see päris kirjana inimestele postkasti või kui võimalik, anda ise üle. Selleks oli meil aga ka kõikide täpseid aadresse vaja ning muidugi suutsime sellega inimesed ärevusse ajada – paljud lootsid pulmakutset, mõni arvas, et saadame oma kassidest pilte, kuid keegi ei arvanud, et üllatus on hoopis selline.

Pärast kuuendat rasedusnädalat, kui olime saanud arstilt kinnituse, et ma tõepoolest ka olengi rase ning ka südametöö oli kenasti näha, arvas mu abikaasa, et võiks juba kõigile teada anda. Kuigi mina oleksin veel mõned head nädalad oodanud (nagu tavaks on), siis sisetunne ütles, et selleks pole mingit põhjust. Sedasi saidki seitsmenda nädala paiku posti pandud peaaegu 30 postkaarti teatega, et jaanuaris 2016 saab meist kahest hoopis kolm, kusjuures postkaardil on täielikult meie enda poolt välja mõeldud lause.

Need emotsioonid, mida me inimestes sellise üllatusega välja suutsime tuua, olid imelised – kes saatis endast nutva selfi, et rõõmu edasi anda, kes helistas ja ei suutnud uskuda, mõni raamis postkaardi ära või pani lihtsalt nähtavasse kohta elutuppa. Teate kui uskumatult hea tunne tekib hinge, kui lähed kellelegi külla ning sinu saadetud postkaart on inimestele koguaeg nähtaval kohal? Lihtsalt nii südantsoojendav.

20151012222107-27906.jpg

Seega, ärge kartke rasedusest teatamisel olla loomingulised ning tekitada inimestes üllatusmomenti. Ning kui tunne on õige, siis ei pea üldsegi mitte ootama I trimestri lõpuni, et kõigiga oma rõõmu jagada. Igal inimesel on selleks oma hetk ning ükski nendest ei ole vale. 

Kuidas teie oma rasedusest lähedastele teada andsite? 

16. Nov 2015, 16:47

Siky mõte on tõeliselt armas ja postkaardi mõte ka - kui tihti sa ikka saad postkastist midagi peale arvete või reklaami?!
Mul oli ka ikka mõte, et teatada lähedastele jõulude paiku. Aga kannatus katkes kohe, kui ise teada sain 😃 Jubedad iiveldused ja hormoonide möll kaotas mõistuse ja tahtsin kohe kõigiga meie õnne jagada.
Pere ja sõbrad said teada erineval ajal, ei oska ma seda asja varjata. Ikka viisin jutu sõbrannadega mõnele teemale, millele järgnes kaval-kissitav-naeratav pilk "ja ongi nii?". Isale ja äiapapale soovisin isadepäevaks ka head vanaisade päeva ja nii see läks.
Eks suurem õnn on ikkagi siis, kui sünnib terve laps ja noor ema ise terveks jääb
😉

 Sally Emmedeklubi.ee Sally Emmedeklubi.ee 14. Oct 2015, 19:03 Madi

Mul jällegi kahju, et ei saanud meest kuidagi üllatada.. juba tema erialast tulenevalt kuidagi nagu ei õnnestunud, sest ta koguaaeg teadis täpselt mu menstruatsioonitsüklit ja oskas nii hästi arvutada, et käis ja küsis ise koguaeg, et noh...kas on hakanud või?? Aga NÜÜD? 😃

Madiken, Emmede Klubi toimetus Madiken, Emmede Klubi toimetus 13. Oct 2015, 22:03

Mul on nüüd kahju, et raiskasin oma mõlemad plaanitud rasedused ära (praegu tõesti rohkem ei ole plaanis - äkki 30ndate lõpupoole siis..) ja ühtegi lahedat teatamist ei toimunud. Mehele teatasin küll tillukesse kingipakki pandud kirjakese ja rasedustestiga, aga ta avas selle teadmatuna autoroolis, nii et kas see nüüd oli parim üllatus 😛 Kõik teised on a la ise ära tabanud vms... Jama...

ekukas ekukas 13. Oct 2015, 21:14

Mina tahtsin ka oma vanematele kuidagi eriliselt teatada. Saatus aga mängis vingerpussi - kui arstil käisin ja vereproovi andma läksin, siis enne minu sisenemist väljus kabinetist mu ema. Püüdsin end välja vingerdada, aga ta hakkas ikka kahtlustama ja ülejärgmisel päeval viisime neile vanavanemate raamatu, mida nad nüüd rõõmsalt kuni lapse viieaastaseks saamiseni täita lubasid. 😃 Kuna mehe vanemad on kaugel, siis nemad said telefoniteel teada. Teised sõbrad-tuttavad said facebooki abil teada - käisime fotograafi juures, tegime seal pildi, kus meie ette oli klotsidest lause "Egle on rase" (ja mõned mõmmid-lennukid) laotud, mille me siis sõpradele facebookis avalikuks tegime. 😃

Mirjam Mirjam 13. Oct 2015, 11:49

Issand, see Siky mõte on tõesti lahe. 😃 Ma mõtlen samamoodi, nagu Sally, et oleks tahtnud neid nägusid näha!

Teie viis, Sally, on muidugi ka imearmas - ma hakkaks kindla peale (no kohe päris kindlasti) postkasti ees töinama nagu titt, kui sellise kaardi saaksin. Meie teatasime ainult mehe emale pisut eriliselt - andsime ultrahelipildi väikese E kätte ja saatsime ta oma väikest sõpra tutvustama. Päris armas oli. Teistele näitasime ka lihtsalt UH pilti. #eiolevägaloominguline

 Sally Emmedeklubi.ee Sally Emmedeklubi.ee 13. Oct 2015, 10:19 Siky

Oi, kui äge!! Ma oleks ise ka tahtnud seal lauas istuda ja neid nägusid näha 😃
Väga vahva ja originaalne idee 😀

13. Oct 2015, 00:22

Õnneks Meie rõõmusõnum juhtus ilusasti jõuluaega jääma. Nii oli lihtsam ühendada rahulik jõuluõhtu perega ja "pisikene" uudis.
Olin endamisi alati mõelnud, et tahan kunagi pisibeebi tulekust teatada lähedastele kuidagi erilisel viisil. Ehk olin liiga palju filme vms vaatanud ja ideed muudkui pulbitsesid peas. Lõpuks siis kõik toimus niimoodi:
Ilus jõuluõhtu, pere on koos. Kõik siblivad, sahkerdavad endamisi, salamisi. Käib laua katmine, kasimine, sättimine. Lõpuks istutakse rahulikult, jäädakse vaikseks. . Palusin kaasal võtta videokaamera ja teavitasin, et Meil on üks väikene mäng veel enne sööma hakkamist. Võtsin salaja pihku/kätte enda heegeldatud beebipapud (mõeldud vanavanematele kingiks). Palusin pereliikmetel saadud asja hellalt hoida ja "teatepulgana" edasi anda, samal ajal midagi head soovides. Justkui "tibu, tibu, ära näita!" mäng.
Noo muidugi kõik olid tõsised ja püüdsid eeskirju rangelt järgida. Sooviti kõigile õnne ja raha ja rõõmsamat tulevikku jne. Kiitlesid veel, et küll see salajane asi on käte vahel nii pehme ja mõnus. Lõpuks oli järg jõudnud mehe emani, kelle kõrval istus omakorda Tema ema..ja siis lubasin käed avada.
Reaktsioon oli pehmelt öeldes võimas. Äge oli vaadata, kuidas silmad täitusid veega või kuidas mõni suu vajus põlvedeni. Kõik olid õnnelikud, aga pidin ise lõpetama selle kohmetu olukorra ja kutsusin kõiki õnnitlema/kallistama. Kahju, kui pool päeva vaaritatud toit lihtsalt laual oodates külmaks läinud oleks. Õnneks said kõik näod ja soovid filmitud. .mida ei soovitud, oli perelisa. Ehh, pole miskit, sest see oli juba nagunii kuue kuu pärast tulemas 😃