Kuidas ära tunda enneaegset sünnitust?

Kuidas ära tunda enneaegset sünnitust?

10. Dec 2014, 06:00 Emmede Klubi Emmede Klubi
80 protsenti kõigist naistest, kellel on enneaegse sünnituse sümptomid ei sünnita siiski enneaegselt. Ja kuigi on tõenäoline, et Sa ei pea kunagi neid teadmisi kasutama, on siiski hea, kui sa neid asju tead: mida varem Sa tunned, et hakkad sünnitama, seda varem on võimalik saada ravi. Helista oma arstile või valvetuppa kohe, kui koged ühte või mitut järgnevatest märkidest:
  • Regulaarsed kokkutõmbed: see tähendab, neid, mis tulevad iga 10 minuti järel (või sagedamini) ja ei taandu, kui muudad asendit (proovige pikali ühel küljel lamada). Neid ei tohi segi ajada Braxton Hicksi kokkutõmmetega, neid oled võib-olla juba tundnud, need on ohutud kokkutõmbed, mille pärast ei ole vaja mureteda (need on ebaregulaarsed, ei muutu intensiivsemaks ning kaovad, kui muudad asendit). Kui sa ei ole kindel, pöördu arsti poole.
  • Muutused tupeeritistes: vere-kiududega limane eritis ("limakork") või vaginaalne verejooks.
  • Vedeliku lekkimine tupest: See võib olla märk, et lootekestad  on purunenud. Tehke väike nuusutamise test: Kui vedelik lõhnab nagu ammoniaak, on see uriin, kui vedelik on lõhnatu, võib tegemist olla looteveega.
  • Menstruatsioonivalud: Tugevad krambid alakõhus või alaseljas võivad olla sünnituse märgiks.
  • Seljavalu: pidev alaseljas olev tuim valu, võib olla märk peatsest sünnitusest.
  • Suurenenud surumistunne vaagnas: Kui tunned oluliselt suurenenud rõhumist vaagna piirkonnas, võta ühendust oma arstiga.

Pea meeles, et sul võivad esineda mõned või kõik need sümptomid, kuid Sa ei hakka sünnitama (enamik rasedaid naisi kogevad vaagnavalu ja rõhumistunnet vaagnale ning alaselja valu mingil hetkel). Ainult arst võib öelda, mis Sinu kehas toimub, seega on kõige kindlam võtta telefon ja helistada. Lõppude lõpuks - parem karta kui kahetseda.


Emmede Klubi

Allikas: www.whattoexpect.com