Kuidas alandada temperatuuri raseduse ajal

Kuidas alandada temperatuuri raseduse ajal

30. Oct 2014, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Külmetushaigused ja viirused on hakanud tasapisi ringi liikuma. Rasedus on eriline aeg, ka haiguste ravi puhul. Siin on sulle mõningaid nõuandeid, kuidas palaviku puhul raseduse ajal käituda.

Tegemist on palavikuga kui kehatemperatuur on kõrgem kui 37 kraadi Celsiuse järgi. Kõrgenenud temperatuur iseenesest ei ole haigus, vaid organismi vastus sisemistele või välistele mõjudele - näiteks viirusele.

Kuni 38-39 kraadini ei ole palavikku ilmtingimata alandada vaja, aga üle selle, tuleks seda juba teha.

Peale palavikualandajate toimivad kehatemperatuuri madaldavana ka jahedad kompressid pähe või pahkluudele. Ka kuum tee aitab organismil bakteritest ja viirustest lahti saada, sest kuuma joomine aktiviseerib higistamist.

Teiseks meetodiks sobivad jahutavad sokid.

Sobiv vee ja veiniäädika suhe on 4:1. Vedelik peaks olema toatemperatuuril. Kasta puuvillased sokid sinna vedelikku, tõmba jalga ja omakorda veel villased sokid kõige otsa. Hoia seda jalas 45 minutit. Protseduuri võib korrata 3 korda päevas.

Kui need vahendid ei aita, võid võtta palavikualandajat.

On oluline, et su keha saaks piisavalt vedelikku. Joo vähemalt kaks liitrit vedelikku päevas. Maga ja puhka palaviku ajal nii palju kui võimalik. Sel viisil saab keha täielikult haigusega võitlemisele keskenduda.

 

Kes soovib ka teistsuguseid lähenemisi proovida, lubab ka homoöpaatia palavikku alandada.

Kui aga kõrge temperatuur esineb ebaselgel põhjusel ja on püsiv ( üle 3 päeva), räägi oma arstiga. Liiga kõrge ja püsiv temperatuur on lootele kahjulik ja võib halvimal juhul enneaegse sünnituse endaga kaasa tuua.

Hoolitse enda eest!

Emmede Klubi