Kui kaua tuleks pärast nurisünnitust uuesti proovimisega oodata?

Kui kaua tuleks pärast nurisünnitust uuesti proovimisega oodata?

18. Jan 2016, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Teadusajakirjas Obstretrics and Gynecology avaldatud uuringus leiti, et paarid, kes proovisid uuesti rasedaks jääda juba kolme kuu jooksul pärast varases staadiumis katkenud rasedust, jõudsid teisel korral suurema tõesusega elusa lapse sünnini.

Senini on paaridel pärast nurisünnitust soovitatud kolm kuni kuus kuud oodata, et olla uueks raseduseks füüsiliselt ja psühholoogiliselt valmis.

Uuringus vaadati tuhandet paari. Naistel, kes proovisid uuesti rasestuda esimese kolme kuu jooksul pärast nurisünnitust, oli 71 protsenti suurem tõenäosus beebiootele jääda, ja ka oluliselt suurem tõenäosus sünnitada elus laps.

(Allikas: Science World Report)


Kui kaua soovitasid arstid Sinul pärast raseduse katkemist uuele katsele minemisega oodata?

Näiteks see, et võib juba kolme kuu jooksul kui ise valmis selleks, et ei pea ootama füüsilistel põhjustel, nagu siin uuringus leitud, see on ju suht uus avastus, kui teadusajakirjas uue uuringuna avaldatud. Minumeelest varasem "ametlik" soovitus on olnud jah pärast 3 kuu möödumist. Aga mõni arst ju hoiab end uuenduste/uuemate uudistega kursis ja lisaks mõni arst soovitab oma isikliku pika kogemuse põhjal, kuidas tema on näinud, et paaridel asi kõige paremini toimub 😀 Ses suhtes kuni arstid on inimesed, ei ole vist üks ühele vastuseid mitte üheski terviseküsimuses oodata 😃