Koomasse langenud ema paranes kuuldes oma beebi nuttu

Koomasse langenud ema paranes kuuldes oma beebi nuttu

19. Sep 2015, 09:19 Emmede Klubi Emmede Klubi

Me kõik teame, kui tugev on ema ja lapse vaheline side - purunematu. Kuid North Carolinast pärit ema Shelly Cawley jaoks on see midagi veel suuremat, midagi suuremat, kui elu. Nimelt langes naine eelmisel aastal erakorralise keisrilõikuse käigus koomasse. Tema tütre Rylani sünni ajal sattus ema eluohtlikku olukorda ning arstid ja naise abikaasa kartsid, et naine ei pruugi sellest enam elusana välja tulla. Seda hetkeni, kui naine kuulis oma vastsündinud tütre nuttu.

Cawley mäletab operatsioonieelseid ärevaid hetki hästi: "mäletan täpselt, kuidas lamasin ratastel kanderaamil, ootasin, et mind operatsioonisaali tagasi viiakse ja nutsin. Rääkisin arstidele, et kardan, et ei ärka pärast operatsiooni enam üles."

Värske ema suurim hirm sai teoks, kui ta operatsiooni ajal vallandunud veretrombi tõttu koomasse langes. Arstid püüdsid teha kõik, et teda tagasi tuua, kuid asjata. "Sel hetkel tundus, et ta on alla andnud ega võitle enam oma elu eest," rääkis Jeremy Cawley oma naise kriitilise sünnitusjärgse seisundi kohta.

Õnneks oli beebi Rylan terve ja, nagu selgus, päästis ta ka oma ema elu.

"Me pooldame väga nahk-naha kontakti. Usume, et sellel on nii emale ja lapsele väga positiivne mõju," selgitas sünnituse juures viibinud haiglaõde Ashley Manus. Manuse sõnul lootis ta, et oma beebit tundes ning kuuldes võivad kriitilises seisundis naise emainstinktid tööle hakata ning anda talle põhjuse oma elu nimel võidelda.
Imekombel jäi vastsündinud Rylan oma ema rinnale sattudes koheselt sügavalt magama. Rylani isa ütles, et teda oli raske äratada. "Me kõditasime ja isegi näpistasime teda, kuid sellele vaatamata läks kümme minutit enne, kui ta lõpuks häält tegi," lisas isa.

Just sellel hetkel tegid Cawley näitajad tohutu hüppe paremuse poole. Nädal hiljem oli ta koomast täielikult taastunud ja usub nüüd, et tema lapse nutt oli see, mis tema taastumisele hoogu andis.

Eelmisel nädalal kirjutas tänulik ema oma Facebooki profiilil:

"Õhtu lõppedes mõtlen möödunud päevale ja sellele, kui palju tänane päev aasta tagusest erineb. Kui palju jõuab aastaga muutuda! Eelmisel aastal võitlesin oma elu eest ja tänavu on mul üheaastane [laps], kellega on kõik suurepäraselt ja mina olen tagasi õenduse juures ning teen seda, mida armastan. Ma ei jõua ära oodata, mis eesmärk Jumalal minu eluteega on ja kavatsen kogu teekonda täiel rinnal nautida!"

Selge on see, et ükskõik, mis ka ei juhtuks, saadab Cawley't alati vankumatu side tema ja ta tütre Rylani vahel.

(Allikas: Fitpregnancy.com)