Depressioon ja ärevus puudutavad kolmandikku rasedaist

Depressioon ja ärevus puudutavad kolmandikku rasedaist

18. Nov 2015, 12:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

NHS-i küsitlusest selgus, et kolmandik Briti naistest on raseduse ajal kogenud depressioonile sarnaseid tundeid. Peamised depressiooni sümptomid, mis rasedail esinesid, olid ilma põhjuseta ärevuse tundmine, igapäevaste tegevuste vastu huvi kaotamine ja end nutmiseni õnnetuna tundmine.

Paljud naised märkisid, et kartsid neist tunnetest oma arstile või ämmaemandale rääkida. Peamiselt seetõttu, et naised tundsid end oma tunnetes süüdi, tundsid oma tunnete pärast piinlikkust, kartsid, et neid tehakse selliste tunnete pärast maha või peetakse vaimselt haigeks. Veerand kõigist depressiooni sümptomeid kogenud naistest ei avaldanud oma tundeid isegi oma partnerile või lähedasele sõbrale-pereliikmele.

"Naised tunnevad survet käituda nii, nagu nad kogeks ideaalset rasedust, kuid reaalsus on väga suure hulga naiste jaoks teistsugune," ütles küsitluse üks läbiviija Sasha Miller.

Tema hinnangul on ühiskonnas vaja muutust: naised peavad teadma, et rasedus ei ole puhas lust ja lillepidu ning oma igasugustest tunnetest võib vabalt rääkida nii lähedastele kui ka meditsiiniprofessionaalidele, kes aitavad.

(Allikas: Herald Sun)


Kas tundsid raseduse ajal mõningaid depressiooni sümptomeid? Milliseid ja mil määral?