Kõhubeebile tarvikute ostmine halba õnne ei too

Kõhubeebile tarvikute ostmine halba õnne ei too

08. Apr 2016, 15:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Emmede Klubi poole pöördus hiljuti esimest korda lapseootel ema, kes muretseb: kas raseduse ajal beebile tarvilike asjade valmis ostmine võib kaasa tuua halba õnne?

19. nädalat rase noor ema on mitmelt tuttavalt kuulnud, et võrevoodi ja muu sarnase varakult ära ostmine võib kaasa tuua probleeme lapsega. Näiteks tekkisid tema lähedase lapsel sündides hingamisraskused ja pere pidas võimalikuks põhjuseks raseduse ajal koju valmis toodud võrevoodit, mis tõi halba õnne.

Beebile tarvilike asjade raseduse ajal valmis ostmine ei too kaasa halba õnne. 

Paljud emad eelistavad esimesel trimestril või isegi looteanatoomia uuringuni välja asju mitte osta, sest esimestel kuudel on raseduse katkemise tõenäosus suur. Kui rasedus katkeb, on see naise jaoks väga kurb sündmus. Valmis ostetud ja toanurgas ootav võrevoodi võib mõnede naiste jaoks lapse kaotamise veelgi raskemaks muuta. 

Igal juhul on kindel, et beebile asjade ostmine iseenesest lapsele terviseprobleeme tekitada või raseduse katkemise tõenäosust tõsta ei saa. See on lihtalt ebausk. 

Raseduse teises pooles on beebile vajalike asjade koju valmis seadmine hoopis igati mõistlik tegu. Beebi vajab kohta, kus magada, sobivas suuruses voodilinu, eelnevalt allergiavaba pesuvahendiga läbipestud riideid, turvahälli haiglast koju sõitmiseks ja vankrit õues jalutamiseks. Neid asju läheb vaja kohe pärast lapse sündi.

Beebi esimesed elupäevad on küll väga ilus, aga ka väga kurnav aeg - seda eriti esimest korda emaks saanud naisele. Seega ei ole mõistlik vajalike asjade poodidest, järelturult või tuttavatelt koju toomist jätta ajaks, mil laps on juba sündinud. Viimasel raseduskuul on naised üldjuhul juba dekreedis - see on sobiv aeg kodu beebi tulekuks valmis sättimiseks. 

Emmede Klubi julgustab naisi pöörduma oma ämmaemanda poole mis tahes murega, mitte ainult raseda tervist puudutavates küsimustes. Ämmaemand ei mõista ühtegi muret hukka, vaid toetab naist lahenduse leidmisel. Kui tunned, et omavaheline klapp ei ole hea, on võimalik ämmaemandat vahetada!

 

Millal hakkasid Sina lapsele asju valmis ostma?

Ostsid ju turvahälli valmis! 😃

Mirjam Mirjam 11. Apr 2016, 10:41

Mina ei ole küll teragi ebausklik, aga asju ei ostnud ikka enne, kui lapse sünd lähenema hakkas. Ei näinud lihtsalt vajadust. Lapsed mõlemad terved nagu purikad ja oleksid seda olnud ka juhul, kui ma oleksin turvahälli ja voodi juba enne nende sündi valmis pannud. 😀

Madiken, Emmede Klubi toimetus Madiken, Emmede Klubi toimetus 11. Apr 2016, 10:33

Mina ostsin ka esimesed asjad juba siis, kui polnud veel rase - lapsest alles unistades 😀 Rasedusest teada saades ostsin suurest erutusest esimesed neutraalsed riided. Vankri jms suurema kraamiga ootasin siiski raseduse teise pooleni, aga pigem vist sellepärast, et poleks kuskil hoida neid üheksa kuud, elasime kortermajas väikses korteris.. Laps sündis terve ja tubli 😀

08. Apr 2016, 16:00

Mina ostsin esimesed riided lapsele siis, kui polnud veel rasegi 😀 Kui rasedusest teada sain, hakkasin asju kohe edasi ostma. Mul polnud kordagi hirmu, et lapsest ilma jään..olime ju teda üritanud saada 8 pikka kuud. (esimese lapse ajal)

Teisele lapsele polnudki eriti midagi vaja, kuna esimesest pojast oli palju suuremaid ja väiksemaid asju alles. Lisaks mul polnud aega ka sellele mõelda, kuna teine rasedus kulges keerulisemalt - alates 24n oli enneaegsuse oht ja arstid ei tea siiani miks ?! Olid pidevad toonused . Õnneks saime asja kontrolli alla ja kandsin ikka lapse üle . Aga oht oli lõpuni välja.