Kodused sünnituse esilekutsumise meetodid: mida arvavad nendest meie lehe kasutajad?

Kodused sünnituse esilekutsumise meetodid: mida arvavad nendest meie lehe kasutajad?

06. May 2014, 18:19 Emmede Klubi Emmede Klubi

Naised loodavad tavaliselt, et kui kätte jõuab sünnitähtaeg, algab ka sünnitus ise. Väga tihti seda ei juhtu. Siis hakkavad rase olemisest väsinud emad uurima meetodeid, kuidas ise kodus asjade käiku kiirendada. Kõlab tüüpilisena, eksole?

Ohio ülikooli teadlaste uuringu järgi pöörduvad koduste sünnituse esilekutsumisvahendite poole raseduse lõpus rohkem kui pooled ootajad, kel aeg tähtajast üle tiksunud, kirjutab Fitpregnancy. Kuid vähesed räägivad oma katsetustest arstile või ämmaemandale. On see ikka ohutu?

Nibude stimuleerimine. Rindade stimuleerimine nii, nagu seda teeb beebi, vabastab kehas oksütotsiini, mis kutsub esile emakakokkutõmbeid. Meetod tõesti töötab, kuid ei ole riskivaba: tuleb olla väga ettevaatlik, et mitte emakat ülestimuleerida (liiga kiireid või liiga tugevaid kokkutõmbeid esile kutsuda) ja pidevalt kontrollida lapse südamelööke, mida naine üksi kodus enamasti teha ei saa.

Seks. Mõned uuringud on leidnud, et seksist tõesti on abi ja seksuaaleluga jätkamine pärast 36. rasedusnädalat aitab kaasa sünnituse õigeaegsele algusele. Teised uuringud jällegi kinnitavad, et seks ja sünnituse algus pole seotud. Igal juhul ei ole hea tervisega naise jaoks seks raseduse lõpus kuidagi kahjulik.

Riitsinuseõli ja vürtsikas toit. Riitsinuseõli tarbimine võib küll natuke sünnituse alguse kiirendamisele kaasa aidata, kuid sellega võivad kaasneda ka iiveldus, tõsine kõhulahtisus ja vedelikupuudus - need jällegi ei ole sünnitajale sugugi head. Turvalisem on süüa vürtsikat toitu - tulemus sama, kõrvalmõjusid vähem.

Ravimtaimed. Igal ravimtaimel on küll oma mõju, aga samuti ka oma kõrvalmõju. Seega ei tohiks nendega kergekäeliselt liialdada. Näiteks priimulaõli võib sünnituse aktiivset faasi hoopis edasi lükata. Vaarikatee mõju sünnitusele algusele ei ole suudetud tõestada.

Nõelravi võib tõesti sünnituse algamisele kaasa aidata.

Füüsisega sobiv trenn on küll igale inimesele, ka lõpurasedale kasulik, kuid sünnituse algust see kahjuks ei kiirenda.
 

PS! Enne 39. rasedusnädalat ei tohiks üldse mitte mingeid sünnitust esilekutsuvaid meetodeid katsetada, sest loote areng emaüsas jätkub viimase nädalani välja!
 

Teeksime jälle Emmede Klubi kasutajate põhjal ühe uurimuse!

Tahame teada, millistest sünnituse alguse kiirendamise meetoditest oled kuulnud? Kas usud nendesse? Milliseid ise proovinud ja kas meetod töötas?

Ja loomulikult - mida rohkem vastajaid on, seda adekvaatsem see statistika hiljem tuleb. Sellega seoses palume teil artiklit ka Facebookis jagada. Jagamise link asub SIIN>!
 

Tänutäheks loosime kõigi kommenteerijate ja jagajate vahel välja mistahes Huggies toote - just selle, mis on sinu lemmik!

20140424145203-48543.jpg

24. Jan 2015, 23:30

Mina proovisin ka erinevaid asju :
Saunas käimine, seks, šampus, jalutamine, ujumine, käpuli põranda pesemine, tikkude korjamine, soe dušš, vaarikavarre tee, vürtsikas toit, treppidest kõndimine(kuigi see oli igapäevane), akna pesu, kükitamine, kindlasti oli veel, aga rohkem ei meenu, kuna mitte miski ei aidanud. Esilekutsumine kestis juba 2 päeva, preili sündis 42+2.

06. May 2014, 21:59

Mina olen kuulnud kükitamisest, jalutamisest ja soojast vannist (vesi peaks olema kehatemperatuuril). Ise olen proovinud kõiki neist ja minul aitasid need suurepäraselt!
Minul oli asi nii, et olime elukaaslasega poes, kui hakkasid valud umbes 6 minutiliste vahedega. Jõudsime koju ning valud läksid tugevamaks. Otsustasin rahulikuks jääda ja läksin mõnusasse sooja vanni. Vannis läksid valud aina tugevamaks, nii, et olid juba 3 minutilised vahed. Siis sain aru, et okei, nüüd peab ruttu minema hakkama. Lühidalt siis, soe vann aitas minul väga, väga kiirelt sünnitusele kaasa 😀

02. May 2014, 15:16

olen kuulnud väga palju nippe mida emmed kasutavad et beebi tulema hakkaks aga kas need peavad ka paika või on see lihtsald kokkusattumus sedabma ei oska väita.
Hetkel istun ise kodus ja kannan oma rasedust üle... Mõtteid on palju olnud mida tehanja katsetada kuna ootus kohtuda oma beebiga on suur aga ma ei ole kindel et need beebile meeldiks,
Aga nipid millest olen kuulnud:
* SSS saun, shampus, sex
* jalutuskäigud
* kükitamine
* Rinnanibude stimuleerimine
* Tikkude korjamine ükshaaval maast
* Vürtsikas toit
* Riitsinuse õli
* Petersellitee
* vaarikavarre tee
* Treppidest kõndimine
* käpukil põranda pesemine
* akende pesu
* pesukuivama panemine
Jne jne.

Edu katsetamisel ;-)

24. Apr 2014, 22:03

Olen kuulnud vaarikatee ja šampuse joomisest. Samuti kõndimisest, seksist jms. Aga see nibude stimuleerimine oli minu jaoks küll üllatav, pole enne kuulnud sellest. Ei tasu sellest vist väga rääkida ka , kui võib lapsele ohtlik olla.. Ise midagi ei proovinud, kuna mul oli pigem enneaegsuse risk. Ehk siis üritasin enamusi asju vältida, mis oleks võinud sünnitust esile kutsuda..

24. Apr 2014, 18:14

Viimase lapsega soovitati meile kuuma dushi. Nagu dushi alt tulin ja end kuivatama hakkasin, ujus terve põrand ja kõht oli hetkega kaks korda väiksem. Varasemate lastega olen tuba ümber tõstnud ja kõndinud, kuid ei toiminud. Keskmise lapse sünnitegevus hakkas närvipingest pihta-ärritusin suht tühiste asjade peale.

24. Apr 2014, 17:31

Mina ise yritasin kodus esile kutsuda,sest ei jaksanud enam oodata ... neid köikke mina proovisin, ja minu vanaema andis mulle need "nipid"
* saunas käimine ( minul ei toiminud)
* trepidest köndimine ( minul ei toiminud)
* 1-2 lonksu shampust ( ei toiminud)
* käpukil pöranda pesemine ( aitas minul supper hästi , sama päeva öhtul hakkasid tuhud)
* pikad jalutuskäigud ( ei toiminud)
* ujumine ( ei toiminud)
Täht aeg endal oli 6 jaanuar poiss syndis 12 jaanuar ja kiire synnitus oli 😀

24. Apr 2014, 16:54

Minul ei aidanud ka miski ja pole ka usku igasugustesse asjadesse. Lapse kandsin üle, sündis siis 41+5 nädalal. Käisin kuuma duši all, pikad jalutuskäigud ja mida kõike veel ma tegin. Muidugi mitte sellel eesmärgil et laps kiiremini sünniks vaid elutegevus oli selline. Nädal enne sünnitust käisin ratsavõistlustel autasustamas, mis nõudis pikki päevi jalul. Kaks päeva enne sünnitust ehitasin karjamaa aeda ja siis sain mesilase käest nõelata ja järgmine päev siis oli esimest korda naisteasti juures märke et võib varsti alata. Tahtsid mind veel sisse kirjutada et esile kutsuda. Keeldusin ja siis järgmine päev hakkas sünnitegevus ise ja oli esimesest sünnitusest ning suurest lapsest hoolimata kiire sünnitus. 😀 10 august kell 7 hommikul läksin haiglasse ja kell 12.30 oli laps mu süles 😀

24. Apr 2014, 16:28

Minu tähtaeg oli 14. veebruar kuid sünnitasin 10. veebruar ja 8.veebruaril võtsin kätte ja otsisin ülesse tikutoosi. Tikud viskasin ma põrandale laiali ( mees magas muidugi, muidu oleks ta mind lollakaks vist pidanud ) 😃 ja hakkasin neid siis üks haaval ülesse korjama. Korjasin siis nii, et igaühe ülesse võtmiseks kummardusin ekstra. Nii jõudsin teha vaid mõned korrad, kõhul hakkas valus ja raske lihtsalt. Kuid 9. veebruari õhtul kell oli siis 21:00 kui läksime mehega eemal asuvasse Konsumisse jäätist ostma. Ja juba jalutamise alguses tundsin kõhus valu, aga seostasin seda kiire sammuga lihtsalt, sest tegemist polnud valuga mida võiks seostada sünnitusega. Kuid samal ööl sõin ära ühtejutti terve liitri jäätist ja ei läinudki kaua aega mööda kui ärkasin korduvalt valu peale ülesse ja pidin wc-sse jooksma. Ei teagi nüüd mis kaasa aitas ja kas aitas. Ise naeran alati, et lapsel hakkas külm ja tahtis välja tulla 😃

eveliiy eveliiy 24. Apr 2014, 16:09

Olen kuulnud ka treppidest kõndimise kohta ja kükkide ning ka seksi kohta. Ja veel pikkade jalutuskäikude kohta.
Seda ma ei tea, kas need ka aitavad, aga kükke ma natuke ikka tegin ja enne tähtaega poja ka sündis😀 Aga kas see on sellest või mitte ma enam öelda ei oska😀

eveliiy eveliiy 24. Apr 2014, 16:09

Olen kuulnud ka treppidest kõndimise kohta ja kükkide ning ka seksi kohta. Ja veel pikkade jalutuskäikude kohta.
Seda ma ei tea, kas need ka aitavad, aga kükke ma natuke ikka tegin ja enne tähtaega poja ka sündis😀 Aga kas see on sellest või mitte ma enam öelda ei oska😀

maiks21 maiks21 24. Apr 2014, 16:06

Muidui sünnitus läks kiirelt ja kergelt

maiks21 maiks21 24. Apr 2014, 16:05

Oh ma olen kuulnud ka et kui pikki jalutuskäike teha ja ma ei tea mida iganes veel ma isiklikult seda ei usu ma käisin jalutamas käisin veel maasikaid raseduse lõpus korjamas aga ei midagi ikka kandsin nädala üle

24. Apr 2014, 15:46

Olen samuti kuulnud ja katsetanud erinevaid võimalusi, kuid minul ei aidanud...ikka kandsin üle. Käisin sooja dussi all, treppidest kõndisin ja niisama pikemad jalutuskäigud, ravimtaime teesid tegin.

Paljud asjad pigem hakkasid ka vastu. Kõndimine oli raske, kuna peale mõnd aminutit läksid jalad nii paiste et jube lausa, pidin palju puhkepause tegema-istuma. Ravimtaime teed ajasid iiveldama. Kuum duss pole mulle kunagi meeldinud ja ei meeldinud ka siis. Aga ära ma nad igastahes kõik meetodid proovisin.

24. Apr 2014, 15:24

Olen kuulnud ja ise ka proovinud, et sooja dushi all või vannis olles kiirendab tegevust. Siis trepist üles alla kõnndimine ja üldse kõndimine, kükitamine. Aga kuna mul oli erakorraline keiser siis ei teagi kas loomulikul sünnitusel oleks olnud nendest abi.