Kas ühe naise rasedused-sünnitused on üldjuhul sarnased?

Kas ühe naise rasedused-sünnitused on üldjuhul sarnased?

15. Mar 2018, 11:21 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui mõnel naisel kulgevad kõik rasedused ja sünnitused ühtmoodi, siis teisel võivad laste ootusajad erineda nagu öö ja päev. Miks see nii on, pole teada.

Meie poole pöördus ema, kelle jaoks esimene rasedus oli väga raske - tugev iiveldus ja oksendamine terve lapseootuse aja, esilekutsutud sünnitus tõsiste rebenditega. Ta muretseb - kas tulevikus on tõenäoliselt ka teise lapse ootusaeg ja sünnitus sama rasked?

"Minu kogemus näitab, et on nii naisi, kelle kõik rasedused ja sünnitused on sarnased, kui ka neid, kellel on kõik rasedused ja sünnitused erinevad," vastab Emmede Klubi ämmaemand Maret Voites. "Enamasti on siiski teine rasedus naiste sõnul kergem ning sünnitus kiirem. Kui üks tita on tee ette teinud, on teisel lihtsam tulla."

Siiski ei saa keegi ega miski garanteerida, et naise teine rasedus või sünnitus ei kulge raskelt. Parim, mida naine teha saab, on olla emotsionaalselt tugev ja valmis igasuguseks raseduseks. Kuidas seda teha?

"Loe motiveerivaid raseduse-sünnituse teemalisi raamatuid, mine perekooli loengutesse, aruta mõne raseduskriisi nõustaja või ämmaemandaga läbi oma eelmine sünnituslugu. Kindlasti aitab raseduse ajal head enesetunnet hoida piisav füüsiline aktiivsus, tervislik toitumine ja positiivne hoiak. Ning mis kõige olulisem, nendel hetkedel, kui on kõige raskem, tuleta meelde seda tunnet, kui kohtusid oma beebiga, ning kui väga kõik need vaevad ja valud ennast ära tasusid!" annab ämmaemand nõu.

 

Kuidas on Sinu rasedused olnud sarnased, kuidas aga erinenud?


Kui Sul on mõni küsimus lapseootuse või beebi kasvatamise kohta, millele sooviksid spetsialistilt vastust, siis kirjuta julgelt - meie ämmaemand Maret Voites vastab!

20170918135644-50157.jpg