Kas seks aitab sünnitusel alata?

Kas seks aitab sünnitusel alata?

25. Mar 2022, 17:58 Emmede Klubi Emmede Klubi

Pärast tähtaja kukkumist on aga naised enamasti valmis beebi kasvõi väevõimuga välja võluma. Et sünnitus algama panna, proovitakse kõiksuguseid koduseid meetodeid - mööda treppe käimist, sauna, vürtsikat toitu, vaarikaleheteed, nibude stimuleerimist... ja tihti ka seksi. Nüüd on seksi mõju sünnituse algusele uuritud ka teaduslikul meetodil.

Naplesi ülikooli uurijad viisid läbi esimese meta-analüüsi, mis vaatleb seksi mõju sünnituse algusele. Nende analüüs hõlmas kolme uuringu materjale, kokku 1482 üksikrasedust. 

Levinud arvamus on, et orgasm stimuleerib emakakokkutõmbeid ja vallandab armastusehormooni oksütotsiini, mis mängib teadupärast sünnituse juures olulist rolli. Vahel on isegi arvatud, et sperma aitab emakakaela avanemiseks valmistada. 

Paraku ei leidnud uurijad neile teooriatele mitte mingit tõestust. Paraku ei tööta seks ei raseduse lõpus ega ka ülekandluse korral sünnituse esilekutsujana. 

Muidugi ei too seks raseduse lõpujärgus ka midagi halba kaasa – seks on eluterve osa paarisuhtest ja terve raseduse korral läbivalt soovituslik!

Küll aga kasutame võimalust, et ka šampuse joomine ei aita sünnituse algust esile kutsuda. Vastupidi, alkoholi tarbimine ei ole ohutu üheski raseduse faasis ning sellest tuleks täielikult hoiduda. 

Saunas ja vannis võib terve raseduse korral käia, kuid madala temperatuuri juures. Kuum teeb lootele liiga. 

 

Seega – seksi terviseks, hoidu šampusest, hoia saunas madalat temperatuuri ning arvesta sellega, et sünnitus algab ikka siis, kui algab :) Milliseid koduseid sünnituse esilekutsumise meetodeid oled Sina proovinud?