Kas rasedustunnuste järsk kadumine on ohumärk?

Kas rasedustunnuste järsk kadumine on ohumärk?

16. Mar 2022, 15:18 Emmede Klubi Emmede Klubi

Ühel päeval võib lapseootel naine tunda, et ei jaksa voodist tõustagi - rinnad valutavad, süda läigib, kõht kisub. Teisel päeval ei anna rasedus endast mingit märku. See ei tähenda, et midagi valesti oleks, sest raseduse tundmused käivadki hooti.

Emmede Klubi poole pöördus viis nädalat lapseootel lugeja, kes on viimastel nädalatel tundud pidevat venitustunnet alakõhus ja rindade valulikkust. Nüüd on mõlemad nn sümptomid üleöö kadunud ja ema muretseb - kas raseduse tunnuste kadumine esimesel trimestril on ohumärk, mis nõuab kohest arstile pöördumist?

Meie ämmaemand Maret Voites vastab, et raseduse ajal on erinevate tundmuste rohkus ja muutumine väga tavapärane. "Mõni päev on sind kimbutamas kõik võimalikud rasedusvaevused ja järgmine päev on enesetunne selline nagu polekski rase. See ei tähenda, et kohe midagi halvasti on, ja arstile sel puhul pöörduma kindlasti ei pea," julgustab ta. Küll aga võib naine julgelt kõigist muremõtetest rääkida oma ämmaemanda visiidil.

Arstile peaks rase erakorraliselt pöörduma, kui tekib verejooks, määrimine või väga tugev kõhuvalu, mis ka pikali olles ei möödu.

Voites julgustab naisi oma keha ja last usaldama. "Luba oma kehal titat kasvatada ning püüa usaldada teda, sest ta teeb parimat tööd. Jah, mõnikord otsustab keha, et parim on seda rasedust mitte enam edasi kasvatada, ka seda otsust tuleks usaldada. Õnneks juhtub seda harva ning enamasti läheb kõik väga hästi."

(Allikas: Emmede Klubi, küsimuste-vastuste rubriik "Ämmaemand annab nõu")

 

Milline on Sinu kogemus - kas raseduse tundemärkide järsk kadumine on viidanud katkemisele, või käivadki vaevused hooti?

 

20170629150631-15054.jpg