Kas rasedusaegseid venitusarme on võimalik ennetada ja mida juba olemasolevatega teha?

Kas rasedusaegseid venitusarme on võimalik ennetada ja mida juba olemasolevatega teha?

03. Aug 2015, 23:27 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kuidas raseduse ajal enda naha eest hoolitseda ja mida teha, kui rasedusarmid juba olemas on?

Raseduse ajal on oluline toituda tasakaalustatult, et vältida liigset kaalutõusu. Eksperdid väidavad, et venitusarmid tekivad eelkõige järsust kaalutõusust, mitte kasvavast beebist. 

Teine väga oluline faktor on regulaarne nahahooldus! Raseduse ajal tuleb sellega eriti hoolas olla. Kui venitusarmid juba tekivad, on neid võimalik eemaldada ainult operatsiooni käigus. 

Venitusarmidest lahti saamine on keerulne, eriti kui armid on pikad ja tugevad. Vaatamata sellele, et ilusalongid ja kliinikud lubavad nendest täielikult lahti saada, see tegelikult nii ei ole. 

Venitusarmid on armid nagu iga teine.Laser-protseduurid võivad aidata kollageeni sünteesida ja seeläbi naha välimust parandada,aga täielikult venitusarmidest nii lahti ei saa. 

Venitusarmidele mõeldud kreemid ennetavad, mitte ei ravi venitusarme. 

Mõni inimene on valesti aru saanud, et venitusarmidele mõeldud kreemid ennetavad juba olemasolevaid venitusarme. Kui naine on 15 aastat tagasi venitusarmid saanud, ei olivenitusarmide vastasest kreemist talle kasu. Need kreemid aitavad arme ennetada - oluline on kaalus mitte järsku juurde võtta ja enda naha eest tuleks iga päev hoolitseda!

Emmede Klubi