Selle 40 nädala jooksul, kui naine last kannab, toimuvad kehas mitmed muutused. Kas rasedus mõjutab ka ajutööd? Just sellise küsimuse saatis Fox News terviseeksperdile, dr Manny Alvarezile üks lugeja, kes tahtis teada, kas naised tõesti muutuvad raseduse ajal hajameelsemaks. Siin on arsti vastus.
“Paljud eksperdid peavad niinimetatud rasedaaju või emadusest tekkiva amneesia põhjuseks hormoonide taseme muutust ning paljusid uusi ülesandeid, mille tõttu saab aju töömaht täis,” selgitab dr Alvarez.
“Raseduse ajal võib ajust leida 15 kuni 40 korda rohkem östrogeeni ja progesterooni. Ajakirjas “Nature Neuroscience” avaldatud uuringust selgub, et naise aju tõmbub tõepoolest raseduse ajal kokku. Teadlased selgitavad seda hallolluse mahu vähenemisega. Uuringutulemused lubavad väita, et raseduse ajal väheneb hallolluse maht aju osades, mis tegelevad tunnete ja kehakeelega.”
Hallolluse mahu vähenemine ei ole aga sugugi halb. Dr Alvarez selgitab: “Põhimõtteliselt tähendab see, et aju moodustab uusi neurovõrkusid selleks, et sa paremini oma lapse vajadustest ja tunnetest aru saaks.”
Seega ei põhjusta rasedusaegset hajevilolekut mitte ajumahu vähenemine, vaid hoopis prioriteetide ümber organiseerimine, et oma lapse sünniks valmistuda.
Allikas: Fox News