Kas rase naine võib endale pokaali veini lubada?

Kas rase naine võib endale pokaali veini lubada?

18. Apr 2013, 13:32 Emmede Klubi Emmede Klubi

Rasedus ei muuda mitte ainult naise kehakuju ja ei pane ennast teisiti tundma, vaid muuta on vaja ka oma harjumusi. Eriti, kui tegemist on sõltuvusega! Günekoloog Sandrai Tamanei räägib, millal ja millistel juhtudel võib rase naine endale natuke alkoholi lubada.

Günekoloog ütleb, et kuni kaheteistkümnenda rasedusnädalani peetakse alkoholi beebile ohtlikuks ja seda ei soovitata tarbida.
Kaheteistkümnendaks rasedusnädalaks moodustuvad beebi närvisüsteem ja organid. Kui platsenta on tööle hakanud, mis kaitseb loodet, võib rase endale veidi rohkem lubada.

Muidugi ei tohiks raseduse ajal alkoholi tarbida - seda ütleb teile iga ämmaemand, aga väikestes kogustes ja harvade eranditega võib peale 12. rasedusnädalat naine seda endale lubada.

Paar sõõmu kvaliteetset veini või lonks õlut soojal suvepäeval ei ole beebile ohtlik. Samas saab tänapäeval osta ka alkoholivaba õluv või veini - nii et on võimalik ka neid ilma alkoholita tarbida.

Kui on aga vajadus - näiteks on pulm või suurem pidu ja naine ei taha näidata, et ta ootab last, saab ta klaasi veini nautida. See valik on muidugi raseda naise enda südametunnistusel.

Nii või teisiti on parim raseduse ajal alkohoolsetest jookidest hoiduda, aga kui selline vajadus tekib, võid endale aegajalt väga väikestes kogustes seda lubada.

Emmede Klubi

Mida arvad Sina raseduse ajal alkoholi tarbimisest ja kas Sa oled ise ka midagi joonud?

19. Apr 2013, 06:50

Raseduse ajal meeldis mulle hirmsasti õlu lõhn ja kui mees saunas jõi, siis võtsin ka lonkuśu saunas. Poja praegu täiesti terve ja õlu ei maitse üldse mulle enam 😀