Kas abort mõjutab tulevasi rasedusi?

Kas abort mõjutab tulevasi rasedusi?

15. Jun 2013, 00:00 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kas kauges minevikus tehtud abort võib mõjutada naise võimalust saada tulevikus emaks? Naised küsivad seda küsimust tihti günekoloogidelt. Konsulteerib günekoloog Sandra Tamane.

Tõenäosus probleemiseks on siiski üsna väike. Enamik naise, kes on teinud abordi, sest nad polnud tol ajal veel emaks saamiseks vlamis, rasestub ilma probleemideta. Kuid enne rasedaks jäämist võiks käia arstil, kes kontrollib, kas kõik on normaalne - kas oluvaltsioon käib ja munajuhad on korras. Need kaks faktorit on rasestumiseks väga olulised.

Harvadel juhtudel või abordi käigus tehtav protseduur, kus mehhaaniliselt emakakaela laiendatakse, naist vigastada. Operatsioonil võib olla erinevaid mõjusid, alates emakakaela komplikatsioonidega, lõpetades probleemidega emakaga.

Isegi, kui see ei ole Sinu puhul nii, on selge, et iga protseduur, mille käigus emakakaela torgitakse, võib talle liiga teha. Seega, kui Sul on olnud vähemalt üks abort, on võimalus, et Su emakakael on nõrgenenud.

Kui Sul ei õnnestu pikalt rasestuda, võib esimese asjana tulla pähe, et jah, mina olen süüdi, mina tegin aborti. Kuid tuleta endale meelde, et abort mõjutab harva naise võimet emaks saada. Vahel see lihtsalt võtab aega. Enamik paare, kes regulaarselt seksivad, saavad aasta jooksul kahetriibulise testi. Kui teie jõupingutused on aega võtnud juba üle aasta või kuus kuud ning Sa oled üle 35 aastat vana, oleks soovitatav minna arsti konsultatisoonile. Tema vastab Sinu küsimustele ja võimalusel laseb teha ka erinevad analüüsid ning annab professionaalset nõu.

Emmede Klubi