Hommikusel iiveldusel on ka positiivsed küljed

Hommikusel iiveldusel on ka positiivsed küljed

18. Jul 2015, 02:54 Emmede Klubi Emmede Klubi

Hommikune iiveldus võib olla kurnav, aga sellel võib olla kasvavale beebile ja tema tervisele kasulik mõju. 

Hiljutine Inglismaal läbiviidud uuring on kõige värskem tõend sellest, et raseda naise iiveldamine sõltub ka sellest, kui mitmekesiselt ja tervislikult ta toitub, kirjutab Fit Pregnancy. Liverpooli ülikooli teadlased analüüsisid 56 iivelduse teemalist uuringut ja leidsid, et paljud sümptomid olid seotud suhkru, magustajate, alkoholi ja kofeiini suurema tarbimisega. 

See uuring toetab ka teisi analoogseid teadustöid. Hommikuse iivelduse eesmärk on vältida beebi jaoks potensiaalselt ohtlikke toiduainete tarbimist. Näiteks, lihas võib olla mitmeid lootele ohtlikke baktereid ja seetõttu ajab liha raseduse ajal paljusid naisi iiveldama- samamoodi on alkohol lootele ohtlik.

Kui võtta arvesse kõiki teadaolevaid tõendeid, on iiveldusel ja oksendamisel rasedusele ja lootele positiivne mõju, ütleb uuringut läbi viinud doktor Samuel Flaxman Princetoni Ülikoolist. "Kui mõningad toiduained võivad iiveldust süvendada ja leevendada, on see siiski väga individuaalne. Mõni naine võib kala peale iiveldama hakata, samal ajal kui hamburgeri vastu ei ole tal midagi.