Halvad uudised: Zika viirus levib ka sugulisel teel

Halvad uudised: Zika viirus levib ka sugulisel teel

12. Feb 2016, 00:19 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kahtlused, et Zika viirus võib levida ka sugulisel teel on lõpuks kinnitust leidud. Varem arvati, et haigus kandub edasi ainult sääsehammustuste kaudu. Nüüdseks on Dallases kinnituse saanud juhtum, kus nakatumine toimus seksuaalvahekorra kaudu.

Zika viirus on täiskasvanutele kerge haigus, kuid lootel võib põhjustada mikrotsefaaliat. Rasedana peaks vältima ohupiirkonna riikidesse reisimist ning tuleks hoiduda seksist inimestega, kes on seal hiljuti viibinud. Veres püsib Zika viirus elujõulisena nädala, mehe seemnevedelikus palju kauem, kuid kui kaua täpselt, pole veel teada.

Seksist hoidumise kõrval on turvalisuselt järgmine vahend kondoomi kasutamine. Kui sina või su partner olete viibinud ohupiirkonnas, oleks mõistlik teha veretest, mis tuvastab viiruse olemasolu. Brasiilia, Kolumbia, Ecuadori, El Salvadori ja Jamaica riigijuhid on palunud naistel mitte rasestuda. See on põhjustanud palju pahameelt, kuna neis riikides ei ole rasestumisvastased vahendid kättesaadavad ning abort võib olla seadusevastane.

Allikas: fitpregnancy.com