Haiguste vältimine ja ravi raseduse ajal

Haiguste vältimine ja ravi raseduse ajal

10. Nov 2016, 13:09 Emmede Klubi Emmede Klubi

Raseduse alguses alaneb naise immuunsüsteemi vastupanuvõime haigustele, et mitte endas kasvavat võõrkeha ära tõugata. Seetõttu on naine aga ka haigustele palju vastuvõtlikum. Samas ei ole enamuse ravimite tarvitamine raseduse ajal, eriti esimesel trimestril, lubatud. Kummatigi on teadlased leidnud, et mida enam külmetushaiguseid naine raseduse ajal põeb, seda suurema tõenäosusega kimbutab last hiljem elus astma.

Seega on kõige targem oma tervist hoolsalt hoida: ära külmeta, tarbi rasedatele mõeldud vitamiine, maga piisavalt, püüa vähe muretseda ja liigu palju. Kui sa ei käi trennis, siis kõnni iga päev vähemalt pool tundi jala. Mis väga tähtis - pese korralikult käsi. See tähendab alati väljast tulles, alati enne söömist ja alati peale tualettruumi kasutamist. Kanna kaasas käte puhastamiseks mõeldud hügieenilisi märgi salvrätikuid.

Kui oled ikkagi "külmetushaigusse" ehk viirusse nakatunud, siis tuleb eelistada loodusravi, võimaluse korral hoidudes nii retsepti- kui ka käsimüügiravimeist. Väheste käsimüügiravimite ohutus on tõendatud. Ära tuleb unustada ibuprofeen. Enne ninaspreide, nohutablettide, külmetustede jms tarvitamist tuleb kindlasti konsulteerida oma ämmaemanda, naistearsti või apteekriga. Kui väga vaja, võib tarvitada paratsetamooli, kuid uuemad uuringud näitavad, et pikajaaliselt võib seegi lapse tervisele mõjuda.

Pigem joo sooja teed mee, sidruni ja ingveriga, hoia kael ja jalad soojas, puhka palju, puhasta nina ja kurista või inhaleeri kurku füsioloogilise lahuse ehk soolveega, niisuta ruume, jättes tuppa kuivama märg rätik või kausike sooja veega ja tuuluta tihti tube. Kasutada võib ka leebemaid ravisalve - hanerasva rinnale ja talla alla, nohusalvi ninasõõrmeisse. Tõsisema haiguse puhul otsustab arst, kas ravimite võtmisest tulev kasu kaalub üle kahju.

 

Kuidas Sulle tundus - kas raseduse ajal kippusid haigused lihtsamini ligi?


20161114120021-71490.jpg