Vanemad uurivad raseduse viimastel kuudel palju, mis sünnituse ajal toimub. Kuidas see toimub? Kui valus see on? Paljud vanemad külastavad ka perekoole ja sünnituseks ettevalmistavaid loenguid.
On olemas erinevaid DVDsid, raamatuid ja ka internet on täis erinevat informatsiooni, kuidas sünnituseks ette valmistuda. Aga selle juures kõige tähtsam on alati praktika ja oma kehast aru saamine.
Keha ja ka emakas selle osana, allub meie mõistusele. Seetõttu on väga tähtis, et sa oleksid oma kehaga harmoonias ja su mõistus laseks kehal ennast mugavalt ja hästi tunda. Aga muidugi, ettevalmistamine ei jookse kunagi mööda külgi alla ja tuleb kasuks.
Kui sa oled hingamise tehnika selgeks saanud, on selle abil kokkutõmmete ajal rohkem energiat ja emakas avaneb paremini. Kui mõlemad vanemad osalevad sünnitusel ja hingavad koos ja on teadlikud kogu protessist, on tulemus suurepärane – mehe ja naise mõlema energia hoiab last tasakaalus ja nad mõlemad on osa saanud lapse ilmale tulekust ja jätavad lapse elule samasuguse jälje, nagu osad usuvad horoskoobi mõjudesse.
Sünnituse ajal hingamisele keskendumine aitab väga edukalt tähelepanu valust eemale viia – lapsel on rohkem hapnikku, ema organism saab ka paremini hapnikku ja korralikult hingates on ka naisel endal võimalik paremini lõõgastuda.
Sa võiksid kindlasti raseduse jooksul sünnituseks ettevalmistavates loengutes käia, et sel moel teadlik olla, kuidas kokkutõmmete ajal hingata, ütleb füsioterapeut. Hingamise puhul õpetatakse erinevaid tehnikaid – igapäevaelus hingavad inimesed rohkem pinnapealselt, aga sünnitusel on vaja sügavat hingamist, koos kõva häälega täishäälikute välja hingamisega. See aitab lapsel paremini läbi sünnituskanali tulla ja ka kokkutõmbed on sellisel juhul efektiisemad.
Emmede Klubi