Enne rahaline võimekus, siis alles laps

03. May 2018, 21:37 arri-1 arri-1

Lugesin hiljuti ülevaadet selle kohta, kas lapse sünniks valmistumisel tasuks võtta laenu. Ehkki laenamine kui selline tundub väga tabuteema ning midagi, mida igati vältida, siis pean tunnistama, et lapse sünniks ise valmistumisel võtsin samamoodi väikelaenu. Miks? Sest see oli tol hetkel parim viis, kuidas kõik vajalik hankida nii, et sai maksta järk-järgult. 


Aga mitte sellest ei tahtnud siin rääkida. Nimelt pani kogu kogemus mõtlema sellele, kuivõrd ei tohiks saada last enne, kui pole olemas rahalist võimekust, et vähemalt esimesed eluaastad oleksid rahaliselt täiesti kaetud. Ideaalis peaks olema raha piisavalt, et laps üles kasvatada ja ta ka heasse kooli saata, aga olgem ausad, kellel meist on võtta selline summa. 

 

Ükspäev lugesin, kuidas põhikoolis käivad noored neiud juba saavad lapsi ja tekkis õõvastus. Sündivatel lastel pole mitte mingit majanduslikku turvalisust. On siililegi selge, milliseid probleeme see tekitada võib. Laps ei pea kannatama elu, kus palukesi on vaevu-vaevu laual või kuidas ema jookseb toetuste järgi. See pole mingi elu. 

Leian, et tänapäeva noortele naistele tuleks rohkem selgitada tagajärgi, mis kaasnevad sellega, kui lapsi tuuakse maailma ilma, et oleks ka majanduslik võimekus olemas. Lapsed ei pea kannatama halbade rahaliste otsuste pärast.