Eluohtlik olukord - loode lõi jala läbi emakaseina

Eluohtlik olukord - loode lõi jala läbi emakaseina

23. Oct 2017, 15:13 Emmede Klubi Emmede Klubi

Foto on illustratiivne.


Hiinas tõid arstid ilmale beebi, kellel õnnestus lüüa oma jalg läbi ema emakaseina.

2. oktoobril jõudis Hiinas asuvasse Pekingi ülikooli Shenzheni haiglasse 35. nädalat rase naine, kes kurtis tugeva kõhuvalu üle. Valu läks aina hullemaks ning meedikud hindasid ka naise vererõhu, pulsi ja hingamise probleemseteks.

Teostati ultraheliuuring, mille käigus leiti, et emakas on ulatuslikult katki rebenenud. Naise terviseajaloost leiti, et ta oli vaid mõned nädalad enne rasestumist käinud operatsioonil, mille käigus eemaldati emakaseinalt fibroide - levinud healoomulisi kasvajaid.

Vaid viis minutit hiljem oli naine operatsioonilaual. Avanud patsiendi, avastasid arstid, et loote jalg turritab läbi emaka kõhuõõnde. Rebend oli umbes seitse sentimeetrit pikk. Harva juhtub, et varasemalt keisrilõike teel lapse saanud naise emakas võib vana armi kohalt uue raseduse või sünnituse ajal rebeneda, kuid on erakordselt harv, et selline asi juhtus naisel, kes pole eelnevalt keisrilõiget läbi teinud. 

Kuigi selline õnnetus on äärmiselt riskantne nii emale kui ka lapsele infektsiooniohu tõttu, õnnestus mõlema elu päästa ning patsientidel läheb hästi.

Vaata operatsiooni ajal tehtud pilti SIIN

(Allikas: IFL Science)