Eesti haiglates levitatakse umbluukirjandust: Oksendamine võib peegeldada ämma vastumeelsust lapse saamisele?!

Eesti haiglates levitatakse umbluukirjandust: Oksendamine võib peegeldada ämma vastumeelsust lapse saamisele?!

28. Jan 2019, 09:01 Emmede Klubi Emmede Klubi

Eestis on lapseootel naistele jagatud umbes 40 000 eksemplari raamatuid, milles õpetatakse täielikku umbluud - näiteks, et rasedusaegne iiveldus ja oksendamine on tingitud mõne pereliikme vastumeelsusest lapse vastu. 

Üks ema rääkis Eesti Päevalehele, et käis Pelgulinna sünnitusmajas rasedate joogatunnis, kust sai kaasa raamatu rasedusest ja beebieast. Kodus raamatut sirvides sai ta šoki - see sisaldas nii peatükki beebi ravimisest homöopaatiliste vahenditega kui ka lõiku "Oksendamine võib peegeldada vastumeelsust lapse saamisele, kusjuures vahel ei pruugi see olla naise enese vastumeelsus, vaid kellegi lähedase - mehe, ema või ämma oma."

Pelgulinna sünnitusmaja esindajad ja teised tervishoiutöötajad kommenteerisid Eesti Päevalehele, et taunivad sellise väljaande eksistentsi ja jagamist lapseootel peredele. Loe lähemalt Eesti Päevalehest

Homöopaatia ei ole tõenduspõhine meditsiin. Kurja võib homöopaatia teha siis, kui selle kasutamise tõttu jäetakse (beebi) terviseprobleemidega arsti poole pöördumata või loobutakse tarvilikust tõenduspõhisest ravist. 

Iiveldus on äärmiselt tavapärane rasedusaegse vaevus, mida põhjustavad rasedushormoonid. Seda kogeb üle poolte naistest (on arvatud, et isegi neli naist viiest). Erinevad uuringud on leidnud, et iiveldus raseduse ajal suurendab terve raseduse tõenäosust - vähendab nt raseduse katkemise, enneaegse sünnituse ja sünnidefektide tõenäosust. Seega on iiveldus raseduse loomulik osa.

Rasedusaegset iiveldust ei tekita toitumine (nt ökoloogiliselt kasvatatud viljade asemel poepuuviljade söömine) ega ühegi inimese vastumeelsus lapse vastu. 

 

Kas Sinul iiveldas raseduse ajal? Kui kaua?