Arvamus: 30 aasta pärast lapsi seksimise teel ei tehta

Arvamus: 30 aasta pärast lapsi seksimise teel ei tehta

11. Jul 2017, 14:23 Emmede Klubi Emmede Klubi

Kui praegu on lihtsaim ja odavaim viis laste tegemiseks seksimine, siis pelgalt 20-30 aasta pärast seda meetodit enam ei kasutada, rääkis Stanfordi biomeditsiini, geneetika ja neuroteaduste professor Hank Greely möödunud nädalal Aaspeni arvamusfestivalil.

Greely usub, et peatselt saavad kõik uued inimesed alguse katseklaasist. Protsess hakkab välja nägema selline: mõlemalt vanemalt kogutakse pärilikkusainet, millest pannakse laboris kokku embrüod. Embrüoid uuritakse väga põhjalikult, valides välja geneetiliselt kõige tervem ja parimaid kognitiivseid võimeid soosivate geenidega laps. Professori sõnul pole selline protsess ebaeetiline, sest tegemist pole laste disainimise, vaid pelgalt nende vahel valimisega.

Kusjuures usub Greely, et selline lapsesaamisviis hakkab olema inimestele tasuta. Tervishoiusüsteemidele on kasulikum katta 10 000 dollarit, mis sellisel viisil lapse ilmale toomiseks kulub, kui ravida haigeid lapsi.

Seks jääks muidugi alles - naudingute pakkumiseks.

Viimaste aastate edusammud biomeditsiinis annavad alust arvata, et tehniliselt oleks selline tulevik 20-30 aasta pärast tõesti võimalik.

(Allikas: IFL Science, Aspen Ideas Festival)


Mida Sina professor Greely ennustusest arvad?