8 soovitust: kuidas keisrilõike armi eest hoolitseda?

8 soovitust: kuidas keisrilõike armi eest hoolitseda?

25. Feb 2013, 09:33 Emmede Klubi Emmede Klubi

Keisrilõige on operatsioon, mille käigus tehakse lõige alakõhtu. Vaatamata sellele, et see protseduur on tänapäeva meditsiinis tipptasemel, ei tohiks seda kergekäeliselt võtta ja haava eest tuleb hiljem hoolt kanda, ütleb Inese Kampusa.
 

  1. Kuni keisrilõike haav ei ole täielikult paranenud, ei tohi ema kõhuli magada.
  2. On väga oluline, et ema ei tõstaks raskusi - näiteks kohe alguses enda beebit.
  3. Kuigi paljud emad soovivad kiiresti oma raseduseelset vormi tagasi saada ja trenni tegema hakata, ei soovitata intensiivseid treeninguid, kuni tupest esineb voolust ja veel enam tuleks ennast tagasi hoida keisrilõike puhul - sellega võiks oodata 6-8 nädalat.
  4. Umbes kuu pärast sünnitust, peaks arm olema täielikult paranenud ja kuiv.Muidugi, haiglast tulles see veel paranenud ei ole ja selle peale võiks panna spetsiaalse hingavast materjalist plaastri, mis on saadaval apteekides. Selle suurust saab Sulle soovitada arst.
  5. Ennast pestes ei tohiks armi piirkonnas pesukäsna ega kehakoorimise tooteid kasutada. Pese seda pehmetoimelise seebi või pesugeeliga ja määri seda kehale õrnalt, armiga paralleelsel suunal.
  6. Ema võib kanda armi peal ka vööd või aluspükse, aga tuleb tähele panna, et need ei ole pingul ja ei hõõru õmblust. Pükste taljejoon peaks armist tunduvalt kõrgemal olema.Ka pikad püksid ja seelikud, mis on madalama vöökohaga, pane armi paranemiseni kappi ära!
  7. Õmbluse ümbrus peab olema kuiv ja puhas, et vältida põletikuohtu!
  8. Spetsiaalseid kreeme ega salve ei ole haavale määrida vaja, aga kui tundub, et paranemine ei ole olnud nii sujuv, kui see võiks olla, võib ema kindluse mõttes arsti poole pöörduda.
     

Kuidas Sina oma keisriarmi eest hoolitsesid?

 

Emmede Klubi

marike marike 02. Mar 2013, 22:48

Minul möödas juba 9 kuud keisri lõikest! Paranes ilust ja üsna ruttu