73-aastane naine sai kaksikud

73-aastane naine sai kaksikud

06. Sep 2019, 22:05 Emmede Klubi Emmede Klubi

Indias said 73-aastane Erramatti Mangayamma ja tema 80-aastane abikaasa Rajarao pärast 60-aastast ootamist viimaks lapsevanemateks. Väidetavalt on tegemist maailma vanimate vanematega.

Pensioniealine paar sai lapsevanemateks doonormunarakkude kunstliku viljastamise abil. Väidetavalt kulus selleks vaid üks IVF-i katse. Kaks kilogrammi kaalunud kaksikud tüdrukud sündisid keisrilõike teel.

India arstide sõnul on ema ja beebid igati hea tervise juures, kuid jäävad veel 21 päevaks haiglasse jälgimisele. "Me ei luba emal imetada, beebisid toidetakse emapiimapanga abil," ütles dr Sanakayyala Umashankar.

Õnnetul kombel sai aga laste isa vaid päev pärast nende sündi südamerabanduse ning on hetkel samuti haiglaravil. "Miski pole meie kätes. Mis iganes peab juhtuma, ka juhtub. Kõik on Jumala kätes," ütles Rajarao, kui temalt küsiti, mis lastest saab, kui vanas eas vanematega peaks midagi juhtuma. 

Paar abiellus 1962. aastal, kuid neil ei õnnestunud loomulikul teel lapse saamine kunagi. Kodukülas kutsuti Erramattit lastetuks naiseks, mis oli paarile väga raske. 2018. aastal jõudsid nad dr Umashankari juurde, kes nõustus pärast esmaseid analüüse paari kunstliku viljastamisega aidata. 

(Allikad: CNN, BBC. Foto on illustratiivne.)
 

Eestis tohib kunstlikult viljastada kuni 50-aastasi naisi. Mida Sina arvad - kas IVF-i teel laste saamisel peab olema vanusepiirang?