5 põhjust, miks Kate Middleton pärast sünnitust nii hea välja nägi

5 põhjust, miks Kate Middleton pärast sünnitust nii hea välja nägi

06. May 2015, 17:49 Emmede Klubi Emmede Klubi

(Foto: http://www.royal.gov.uk/)

"Cambridge’i hertsoginna astub sünnitusmajast laitmatuna välja vaid tunde pärast sünnitust,“ kisendavad pealkirjad väljaannetes üle kogu maailma.

Olgu, ei saa eitada, et Cambridge’i hertsoginna tõepoolest nägi pärast oma 3.7 kg kaaluva kuningliku beebi ilmale toomist imeline välja. „Kuidas Kate seda teeb?“ küsis Daily Mail.

Ilmselgelt „tegi“ Kate seda professionaalse stilisti abiga, kes tuli ta haiglavoodi juurde kohale, et talle suurepärane soeng ja laitmatu meik teha. Tõenäoliselt kaalus stilist pikemalt ka Kate’i kleidivalikut ja valis välja kleidi, mille alt sünnitusjärgne kõhuke välja ei paistaks – kui esimese sünnituse järgselt kandis Kate kleiti, mille lõikest oli hästi näha, et emakad ei tõmbu pärast sünnitust imeväel hernesuuruseks, puhus meedia sellest üles tohutult suure mulli.

Kuid kui vaadata pisut kaugemale sellest, missugune Kate pärast sünnitust pealtnäha välja nägi, tuleb tunnistada, et enamus meist olid tõenäoliselt üllatunud, et ta nii... normaalne välja nägi. Jah, stilisti pingutused kandsid vilja, aga sellele lisaks ei näinud äsjasünnitanud naine ka kurnatud välja ega ilmutanud kõndides märkigi sellest, et tal kuidagimoodi valus või ebamugav oleks. Kate kandis kontsakingi ja tema jalad polnud karvavõrdki paistes.

Enamus meist seostab sünnitamist raske füüsilise katsumusega ja eeldab, et värsked emad kannatavad põrgulikku valu ja ebamugavust ning näevad seetõttu ka välja, nagu nad oleksid põrgust läbi käinud. Kuid nagu kõige muuga siin elus, on ka sünnitused individuaalsed ja ükski sünnitus ei ole teisega identne. Seetõttu võtame hetke ja meenutame, miks on vale eeldada, et kõik sünnitused kohutavad on. Selleks, et pärast sünnitust „normaalne“ välja näha, ei pea nimelt olema sinivereline.

1. Mitte kõik sünnitused ei ole pikad ja piinarikkad üritused

Kui naise sünnitus kestab terve ööpäeva, on ilmselge, et selle lõppfaasiks on ta kurnatud, väsinud ja tõenäoliselt oma elu halvimas vormis. Mida tegi Cambridge’i hertsoginna? Sünnitas lapse üksikute tundide jooksul pärast haiglasse jõudmist, mistõttu võib ilmselgelt väita, et tema jaoks oli sünnitus kergema ja kiirema kuluga, kui kümneid tundi sünnitanud naistel. Seega: ei, Kate ei kogenud mingisugust sünnituse-maagiat vaid seetõttu, et ta on Briti kuningapere liige.

2. Ilma epiduraalita toibutakse kiiremini

Hertsoginna sünnitas meedia andmetel ilma epiduraalita, mis võis olla põhjuseks, miks ta oodatust pisut kiiremini taastus. Epiduraalid on küll sünnitusvalu leevendamiseks suurepärased, aga võivad väljutusprotsessi aeglustada (mis omakorda tähendab rohkem traumat ja komplikatsioone „alakorrusel“), naise pikemaks ajaks voodi külge aheldada ja seega kogu sünnitusjärgset paranemisperioodi pikendada. Paljude naiste puhul läheb tunde enne, kui epiduraali mõju üleüldse kaduma hakkab, mistõttu sai hertsoginna varem voodist püsti ja paranema hakata.

3. Mõned tunnid pärast sünnitust koju minna on täiesti normaalne

Mõned meediaväljaanded on jätnud mulje, justkui Kate oleks hakkama saanud imega, et ta vähem kui kuus tundi pärast sünnitust koju lasti, aga Londonis ei ole see mingisugune haruldus. Tegelikult on see komplikatsioonideta kulgenud sünnitajate puhul tavaline ja paljudes riikides täiesti normaalne – vähe on riike, kus naisi hoitakse nii kaua sünnitusmajas, nagu Eestis.

4. Lahklihalõige või rebendid mõjutavad enesetunnet tohutult

Naised, kelle lahkliha pressimise ajal rebeneb või kellele tehakse lahklihalõige, kogevad sünnitusjärgset paranemisperioodi hoopis ebamugavama ja valusamana, kui need, kes pääsevad ka igasuguste ilupisteteta. Viimased pääsevad tualetis käies kipitusest ja kõndides valust ning ebamugavustundest. Rääkimata hirmust istumise ja õmbluste rebenemise ees. Kui rebendeid ei esine, tunneb naine ennast sünnitusjärgselt taas "iseendana" ja ebamugavustunne on minimaalne.
'
5. Seesama eelpool mainitud stilist

Kes meist ei näeks kordi parem välja, kui meie tumedaid silmaaluseid kataks laitmatu meigipõhi ja kui meie sünnitusest räsitud, pisut linnupesi meenutavad krunnid kammitaks lahti ja meie juustesse keerataks printsessilikud lokid?

Kokkuvõtteks: Kate'il ei õnnestunud ennast sünnituse järel imeliselt tunda sellepärast, et ta on kuningasoost. Jah, ta on geneetilise loteriiga peavõidu saanud ja tal on lopsakad lokid, millest enamus meist vaid und näha saab, aga tema sünnitusjärgne naeratus ja laitmatu väljanägemine on tingitud millestki hoopis muust, kui tema seisusest. See on tingitud sellest, et ta tegi ämmaemanda hoole all läbi loomuliku, meditsiinilise sekkumiseta, kiire sünnituse. Mitte sellest, et ta on printsess.
 

Kuidas tundsite teie ennast sünnitusjärgselt? Kas arvate, et Cambridge'i hertsoginna on ebainimlik või usute, et ennast sünnitusjärgselt hästi tunda on võimalik ja normaalne?Emmede Klubi

ainokroonmae ainokroonmae 06. May 2015, 18:26

mina tuntsin end küll väga hästi , tehti küll mõned ilupisted . oleks võind kh kohe koju mina . kaasa ütles kh et ma näen hea välja, et teised sünnitanud olid mossis või näost ära . olekskh vist sama hea välja näind kui proff veits tuunind oleks, muidugi poleks saanud kontsi kanda vaid 😃 aga kõigile äsiasünnitanutele ilusat kosumist 😀